Elleri kontsertkoor


Elleri Kontsertkoor on loodud Lauri Breede eestvedamisel 2002. aasta septembris. Koori eesmärgiks on pakkuda Elleri-kooli kooridirigeerimise ning laulu eriala õpilastele võimalusi laulda tuntud dirigentide käe all.

Esimesed suured esinemise olid helilooja Mart Saare 120. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel 2002. aasta sügisel, Richard Ritsingu 100. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil 2003. aasta märtsis TÜ ajaloomuuseumis. Koor on löönud kaasa ka kooridirigeermise eriala riigieksamitel ning laulupidudel.

On kujunenud traditsiooniks, et koor osaleb iga-aastasel "Jõulumuusika festivalil" ning kevadisel temaatilisel pidunädalal, kus antakse avalik kontsert kas a capella või koos Eller Sümfonietiga. Koos on esitatud järgmisi suurvorme:

  • 2002. aasta detsembris (Jõulumuusika festivalil) kanti ette Camille Saint-Saënsi “Jõuluoratoorium” (dir. Lilyan Kaiv)
  • 2003. aasta märtsis (Klassika pidunädalal) Wolfgang Amadeus Mozarti “Kroonimismissa” (dir. Andres Mustonen)
  • 2003. aasta detsembris (Jõulumuusika festivalil) Louis Bacalovi „Misa Tango” (dir. Lilyan Kaiv)
  • 2004. aasta märtsis (Romantismi pidunädalal) Felix Mendelssohni kantaate (dir. Toomas Siitan)
  • 2004. aasta kevadel laulis koor kaasa Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontserdil, kus Mihkel Kütsoni dirigeerimisel tuli ettekandele Carl Orffi “Carmina Burana”
  • 2005. aasta märtsis (Modernismi pidunädalal) esitati Francis Poulenci „Gloria” ja Leonard Bernsteini „Chichester Psalms” (dir. Lilyan Kaiv)
  • 2009. aasta detsembris tuli Elleri-kooli 90. sünniaastapäeva kontsertide raames ettekandele Franz Schuberti Missa nr 6 (dir. Lilyan Kaiv)
  • 2010. aasta detsembris esitati koos Elleri laste- ja mudilaskooriga ning Eller Sümfonietiga Mozarti Ave verum ja J. M. Haydni Benedictus, qui venit (dir. Lilyan Kaiv)
  • 2011. aasta detsembris esitati koos E STuudio kammerkoori ja Eller Sümfonietiga katkendeid T. Kõrvitsa "Kreegi vihikust". Dirigendid Külli Lokko ja Lilyan Kaiv.
  • 2014. aasta detsembris, kooli 95. sünnipäeva galakontserdil kanti ette Saint-Saensi Jõuluoratoorium, solistideks Ragne Saul (sopran), Anna-Grete Rebane (sopran), Maria Kallaste (alt), Mati Kõrts (tenor), Tamar Nugis (bariton), dir. Lilyan Kaiv
Õppeaastal 2011-2012 oli kontsertkoori dirigendiks Külli Lokko.

2012. aasta sügisest tegutseb kontsertkoor projektikoorina. Koor on peale õpilaste avatud ka kõigile õpetajatele ning vilistlastele ja ka muusikalist haritust omavatele linnakodanikele. Dirigent on taas Lilyan Kaiv, hääleseadja Jelena Suik.