Elleri kooli kontserttegevusest õppeaastal 2009/2010

Merle Kollom, kontserdiosakonna juhataja / produtsent

2009/2010 õppeaasta kontserttegevus oli vilgas - toimus 119 avalikku kontserti, mille hulka kuuluvad ka õppejõude kontserdid ning riigieksam-kontserdid, lisaks tavapärased osakonnasisesed kontserdid. Ka sel aastal toimus suurem osa kontsertidest Elleri kooli traditsiooniliste festivalide raames – Sügismuusika, Jõulumuusika, Tulevikumuusikud. 2010. aastal ei toimunud veebruarikuist Pidunädalat, kuna 2009. aasta oli väga kontsertiderohke. 2009. aasta tähtsündmuseks võib kindlasti nimetada Elleri kooli 90nda tegevusaastaga seotud pidustusi, mille programm sisaldas muuhulgas ka rikkalikku kontsertprogrammi.

Elleri kool 90 programm

27., 28. ja 29. november kell 18 Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
Rahvalik jant AI SIMMAI-RUUDI RALLA
Lavastaja Taisto Noor
Lavastaja-tantsuseadja Rufina Noor
Elleri kooli lauluosakond
Kandlemängijad Laura Linnaks ja Laura Lindpere (EMTA)
Lõõtsamees Joosep Trumm
29. november kell 17 Elleri saal
Elleri kooli noorteosakonna õpilased, advenditule süütamine
Tartu praost Joel Luhamets pühitseb taasavatud kooli saali
2. detsember  kell 19 Genialistide klubi
Kontsert-etendus „SUUR MAALRITÖÖ”
Tekst Ellen Niit
Muusika Andre Hein, Laura Junson, Liis Ring, Risto Virkhaus (Elleri kool)
Lavastaja Ivar Põllu
Elleri kooli rütmimuusikud
6. detsember kell 17 Tartu Jaani kirik
Kontsert - jumalateenistus
Esiettekanne. Alo Põldmäe „Elleri kooli rondo” keelpilliorkestrile ja sooloklavessiinile
Solist Imbi Tarum (klavessiin)
F. Schubert Missa nr. 6 Es-duur
Solistid Karin Helstein, Maria Kallaste, Joosp Trumm, Tamar Nugis
Elleri kontsertkoor, Eller Sümfoniett, dirigent Lilyan Kaiv
7. detsember  kell 11 Elleri saal Loengud
Kunstiteadlane Linnar Priimägi „Lohe silm. Muusika seesmine tasakaal”
Muusikaterapeut Alice Pehk ”Kuulamise kunst”
Psühholoog Talis Bachmann "Kunstitaju psühhofüsioloogiast"
8. detsember kell 18 Tartu Ülikooli aula
Elleri kooli vilistlased, õpetajad ja õpilased
Valentina Kremen (metsosopran), Andres Mutso (klaver), Ragnar Kriiska (klaver), Kristel Kurik (sopran), Kadri Kipper (sopran), Maria Kallaste (metsosopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver), Tiit Joamets (marimba), Liina Juhanson (flööt), Andre Hinn (klaver), Mihkel Kallip (trompet), Lauri Levistu (tuuba), Kadri- Ann Sumera (klaver), Ursula Chillaud (sopransaksofon), Rene Laur (altsaksofon), Roland Mällo (tenorsaksofon), Tanel Koho (baritonsaksofon) Sandra Vaagen (klaver), Tiit Joamets (löökpillid), Leila Röömel (klaver), Miina Laanesaar (viiul), Kirke Karja (klaver), Maila Laidna (klaver), Grete Jädal (klaver), Tanel Joamets (klaver), Joonatan Jürgenson (klaver), Eller Brass jt
10. detsember kell 18 Tartu Ülikooli aula
Helide sild
Elleri kooli sõpruskoolide noored muusikud Soomest, Saksamaalt, Lätist ja Prantsusmaalt
12. detsember kell 17 Vanemuise Kontserdimaja
GALAKONTSERT
Solistid Helen Lokuta (metsosopran), Voldemar Kuslap (bariton)
Mati Uffert (viiul), Indrek Leivategija (tšello), Vladimir Karjalainen (akordion)
Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots
Eller Sümfoniett, Rahvusvaheline noorteorkester
Elleri kontsertkoor, Elleri lastekoor
Dirigendid Lilyan Kaiv, Andres Mustonen, Aarne Saluveer

Sünnipäevakontserdid

Toimusid õppejõudude juubelikontserdid:
2009
November – akordionipedagoog Uno Arro 75
2010
Jaanuar – klaveripedagoog Ruth Ernstson 60
Mai – koorijuht ja pedagoog Vaike Uibopuu 70
12. veebruaril tähistas Elleri kooli varajase muusika ansambel  Ellerino oma 10ndat tegevusaastat.  Ellerinot juhendab flöödiõpetaja Anneli Kuusk.
Sünnipäevakontserdil esines ansambel koosseisus:
Sopranplokkflööt: Siim Sander Sonn, Lulu Vase, Eliise Marta Einpaul, Riinu-Liis Lajal,  Mette Mari Kaljas, Helena Tarro, Kelly Saame, Merilin Teppo
Sopraniino, sopran- ja altplokkflööt: Sander Tamm
Bassplokkflööt: Karl-Madis Pennar, Lauri Läänelaid
Fiidel: Helena Valpeteris
Torupill , viled ja löökpillid: Mari Visnapuu
Löökpillid: Karl Helmeste, Tõnis Kuusk
Kontserdil oli kaastegev vanamuusika ansambel Cantores Vagantes.

Tulevikumuusikud (kevad 2010)

Tulevikumusikute baasorkestriks on Eller Sümfoniett, mida dirigeerib Lilyan Kaiv.
Tulevikumuusikute sarja raames toimus 2 konkurssi ja 7 kontserti.

27. jaanuaril toimus Elleri saalis Tulevikumuusikute sarja Noorteosakonna orkestrisolistide konkurss, kus osales 15 solisti. 15. märtsil TÜ aulas toimunud lõppkontserdle valiti alljärgnevad solistid:
Veeda Kala (klaver, 8. klass)
Jüri Jõul (flügelhorn, 5. klass)
Rasmus Perend (tšello, 4. klass)
Linda Lukas (viiul, 3. klass)
Hains Tooming (viiul, 8. klass)
Andres Metspalu (tšello, 6. klass)
Kristjan Rudanovski (viiul, 7. klass)
Paul Aleksander Tarand  (trompet, 8. klass)

22. märtsil toimus Elleri saalis Tulevikumuusikute sarja vanema astme orkestrisolistide konkurss, osales 22 solisti. 22. märtsil TÜ aulas toimunud lõppkontserdle valiti alljärgnevad solistid:
Ragnar Kriiska (II kursus)
Teresa Järve (vioola, I kursus)
Maari Ernits (klassikaline laul, II kursus)
Mari-Liis Urb (I kursus)
Tiina Tomingas (III kursus)
Joonatan Jürgenson (III kursus)
Kai Catherine Kerman (klassikaline laul, III kursus)
Paul-Gunnar Loorand (III kursus)
Mihkel Kallip (III kursus)
Grete Jädal (III kursus)

Õpilaste soolokontserdid

2010
28. jaanuar kell 19 Elleri saal
Grete Jädala Klaveriõhtu „Chopin 200“
23. märtsil kell 18 Elleri saal
Lauri Levistu - tuuba
Toomas Vana - tromboon
Klaveril  Kadri-Ann Sumera, Jaan Kapp
3. mai kell 14 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikamaja kammersaal
Löökpillide soolokontsert
Tiit Joamets (marimba, ksülofon, vibrafon, timpanid, trummid)

Koostööprojektid

2009
4. september kell 18 Tartu Linnamuuseum
Yoshiko Ieki – klavessiin (Jaapan)
Koostöös jaapani Suursaatkonnaga

2. oktoober kell 19 Vanemuise Kontserdimaja
Lõuna-Eesti kutsehariduskoolide õpetajate tänuõhtu
Muusikaline tantsuetendus „Peegelpildid”
Russell Adamsoni tantsutrupp (Jamaika / Soome / USA)
Trio X (Rootsi): Lennart Simonsson – klaver, Per Johansson – kontrabass, Joakim Ekberg – löökpillid, Lembit Saarsalu – tenorsaksofon

5. oktoober kell 10 Tartu Linnamuuseum
Trio X of Sweden (Rootsi) Meistrikursus - Improvisatsioon crossover muusikas
Koostöös Rootsi Suursaatkonnaga ja Musik I Uppland’iga

8. oktoober kell 18 Tartu Linnamuuseum
Valentina Vadokliene (sopran), Irena Peciuriene (klaver), Vytautas Tetenskas (birbine)
Koostöös Klaipeda Ülikooliga

24. november kell 18 Tartu Ülikooli aula
Mati Palm (bass) - 45 aastat kontserdilavadel
Klaveril Peep Lassmann
Koostöös EMTAga

2010
18. veebruar kell 15 Elleri saal Kolme kooli kontsert
Tallinna Muusikakeskkooli, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli kammeransamblite ühiskontsert

21. veebruar kell 15 Elleri saal Kontsert sõpradega
Elleri kooli ja Põltsamaa Muusikakooli  viiuliõpilased

10. märts 2010 kell 16 Põltsamaa Muusikakool
Raivo Rebase löökpilliklassi õpilased (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool) ja Põltsamaa Muusikakooli õpilased.

25. märts 2010 kell 18 TÜ aula
„Fryderyk Chopin 200”
EMTA dotsent Ada Kuuseoks (klaver)
Koosöös EMTAga

18. aprill kell 14 Tartu Ülikooli Aula
Lõuna-Eesti muusikakoolide Suur kevadkontsert
Noored muusikud Nõost, Ülenurmest, Alatskivilt, Ilmatsalust, Tabiverest, Võhmast, Elvast, Põltsamaalt, Jõgevalt, Koerust ja Tartust.

29. aprill kell 14 Elleri saal  
G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli sõpruskontsert

Õppejõudude klassikontserdid

2009
7. oktoober kell 18 Tartu Linnamuuseum
Õp. Priit Sonni õpilased ja Eller Brass
22. oktoober kell 18 Tartu Linnamuuseum
Õp. Reet Metsa  tšelloklassi õpilased
19. november kell 18 Tartu Raekoja saal
Õp. Karmen Puisi ja õp. Taisto Noore lauluklassi õpilased
11. detsember kell 18 Elleri saal
Õp. Tanel Joametsa klaveriõpilased
14. detsember kell 18 Elleri saal
Õp. Priit Sonni puhkpilliõpilased
15. detsember kell 18 Tartu Linnamuuseum
Õp. Raivo Rebase löökpilliõpilased
16. detsember kell 18 Elleri saal
Õp. Annela Läänelaidi viiuliõpilased
17. detsember kell 17 Elleri saal
Õp. Ursula Chillaud’ kaasagse kammermuusika klassi õpilased
18. detsember kell 18 Elleri saal
Õp. Anneli Kuuse ja õp. Lande Lampe-Kitse flöödiõpilased
19. detsember kell 13 Elleri saal
Õp. Külli Kudu ja õp. Endel Jukki akordioniõpilased (Elleri kool ja EMTA Tartu filiaal)
2010
23. jaanuar kell 15 Tartu Linnamuuseum „Viiuli mängud”
Õp. Kristel Eeroja-Põldoja endised ja praegused õpilased
Kaastegev kammerorkester, dirigent Lilyan Kaiv
22. veebruar kell 18 Elleri väike saal
Õp. Reet Metsa tšelloklassi õpilased
16. märts kell 18 Tartu Raekoda
Õp. Külli Kudu ja õp. Endel Jukki akordioniklassi õpilased
18. märts kell 18 Elleri saal
Õp. Tiina Konksu klaveriklassi õpilased
23. märts kell 18 Tartu Raekoda
Õp. Viviane Kallaste lauluklassi õpilased
27. aprill kell 18 Tartu Raekoja saal
Õp. Jelena Suiki ja õp. Aino Kõivu lauluklassi õpilased
3. mai kell 18 Tartu Raekoda
Õp. Karmen Puisi ja õp. Taisto Noore lauluklassi kontsert
4. mail kell 15 Elleri saalis Põlvkondade kontsert
Õp. Ruth Ernstsoni õpilased, endiste õpilaste õpilased
5. mai kell 19 Elleri saal „Chopin ja ...“
Õp. Tanel Joametsa klaveriklassi õpilased.
Kaastegevad Tanel Joamets (klaver) ja Tiit Joamets (löökpillid)

Elleri kooli õpilaste külaliskontserdid

2010
1. märts kell 17 Põltsamaa Muusikakooli saal
2. märts kell 18 Tartu Salemi kirik
3. märts kell 15 Tartu Valla Muusikakool (Kõrveküla Põhikooli saal)
Tanel Joamets (klaver) ja Eller Brass Priit Sonni dirigeerimisel esines kavaga Rhapsody in Blue