Kontserttegevus õppeaastal 2010-2011


Elleri Muusikakooli kontserdipraktika jaotub põhijoontes alljärgnevalt:
osakonnakontserdid (vastava osakonna õpilaste ühiskontsert);
klassikontserdid (konkreetse erialaõpetaja õpilaste kontserdid);
sõpruskontserdid (koostöös Eesti ja välismaa muusikaõppeasutustega);
külaliskontserdid (külalisinterpreedid; ka koostöös Elleri Muusikakooli õpilaste-õppejõududega);
vilistlaste kontserdid (Elleri kooli endised õpilased);
õppejõudude kontserdid (Elleri kooli õppejõud; ka koostöös Elleri kooli õpilastega, külalisesinejatega).

Peamised praktikavormid on soolokontsert, osalemine kammeransambites, osalemine nii solisti kui orkestrandina suurvormide ettekannetel koostöös sümfooniaorkestriga. Töösse sümfooniaorkestriga on kaasatud nii noorteosakonna kui keskastme õpilased. 2010/2011 õppeaastal toimus kokku 99 avalikku kontserti, sh. meistriklass-kontserdid, mõne kindla loenguteemaga seotud kontserdid, kontsert-eksamid, lisaks koolisisesed kontserdid. Toimus ka 15 avalikku loengut-meistriklassi.

Elleri kooli kontserdipraktika on koondatud peamiselt nelja mahukama festivali raamesse: Sügismuusika, Jõulumuusika, Pidunädal, Tulevikumuusikud. Kevadel 2011 lisandus uus algatus – “Elleri nüüdismuusika päevad”,  mis keskendub H. Ellerile ja tema kaasaegsetele ning kaasaegsele heliloomingule.  
Et omandada interpreedile vajalikke erinevaid esinemiskogemusi viiakse kontserdipraktika läbi lisaks Elleri Muusikakooli saalile Tartu erinevates kontserdisaalides (lisaks külalisesinemised ja rahvusvahelised koostööprojektid).

Möödunud õppeaasta suuremateks ettevõtmisteks olid Mozarti ooperi “Figaro pulm” etendused, meistriklassid-loengud-kontserdid Vene muusika pidunädala raames, kontserdiprogramm Tartu LV tellimusel - Eesti Vabariigi 93. aastapäevale pühendatud  kontsert Vanemuise Kontserdimajas, rahvusvaheline koostööprojekt (peamiselt) rütmimuusikutele koostöös Turu Konservatooriumiga – Eurovisiooni hitid, suurvormide ettekanded Tulevikumuusikute festivali raames.

2010

24.- 26. september KLAVERI SUVEAKADEEMIA
Anu Virovere loengud:  „Loovus – õpetaja kui loovuse kandja ja õpilase annete avaja”, „Loovust võime defineerida…“, „Saavutus- ja tunnustuspüüdlus“
Kai Ratassepa, Mati Mikalai loeng : „Klaveriansambli repertuaarist ja klaveriõpetuse metoodikast”
Juhendajad: Lauri Väinmaa, Kai Ratassepp, Mati Mikalai, Ruth Ernstson, Tanel Joamets
Õpilaste kontsert

 24. september kell 19 TÜ aula / Külaliskontsert meistriklassi raames
Uue kontserdisarja „Maestro” avakontsert
Klaveriduo Kai Ratassepp ja Mati Mikalai
Kavas Bach-Busoni, Mozart, Schumann, Schubert        

24. september kell 18 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Kontsert meistriklassi raames
Prof. Eva Märtsoni meistrikursuse lõppkontsert „Das Deutsche Lied“
Elleri Muusikakooli lauluosakonna õpilased

.................................................................................

SÜGISMUUSIKA FESTIVAL 2010 / 1.-14. oktoober


1. oktoober kell 18 Tartu Raekoja saal / Õppejõudude kontsert
Pühendatud Rahvusvahelisele muusikapäevale
Oleg Pissarenko Trio
Oleg Pissarenko – kitarr, Jaak Lutsoja – akordion, Taavo Remmel - kontrabass
Kavas originaallooming CDlt "The Little One`s"

5. oktoober kell 17 TÜ aula / Osakonnakontsert
Noorteosakonna klaveri-, viiuli, akordioni, tromboonisolistid, flöödiansambel, kellpilliansambel
Kavas Rameau, Rubinstein, Rossini/Liszt, Saint-Saëns, Händel jt

11. oktoober kell 18 TÜ ajaloo muuseum / Osakonnakontsert
Puhkpilliosakonna solistid, Elleri Muusikakooli puhkpilliorkester
Dirigendid Priit Sonn, lõpukursuslased Kristiina Luik ja Priit Rusalepp
Kavas Haydn, Hummel, Van der Roost, Ford, Fletcher jt.
Elleri uue muusika ansambel, juhendaja Monika Mattiesen
Kavas Arvo Pärdi Arbos

12. oktoober kell 18 Elleri saal /  Osakonnakontsert
„Chopin 200“ ja „Schumann 200“ raames
Klaveriosakonna õpilased
Kavas Chopini ja Schumanni klaverilooming

14. oktoober kell 18 Elleri saal / Külaliskontsert – vilistlaste kontsert
Maila Laidna (klaver / Elleri Muusikakooli vilistlane)
Kavas Pärt, Rahmaninov, Skrjabin, Liszt, Mozart, Händel

.........................................................................................................

1. november 2010 kell 18 Elleri saal / Külaliskontsert (Koostöös Jaapani Suursaatkonnaga)
Takahiro Akiba (klaver, Jaapan)
Kavas Tšaikovski, Chopin, Feinberg, Pärt, Tubin

2. november 2010 kell 17 Elleri saal / Külaliskontsert - sõpruskontsert
Moskva Muusikakooli õpilaste kontsert

4. november kell 17 Vanemuise Kontserdimaja / Sõpruskontsert
„Väike muusa“
Tartumaa kaunite kunstide koolide ühiskontsert
Elleri koolist esineb Juliana Baranova (orel)

10. november kell 16 Elleri saal
Festival Tulevikumuusikud / Noorteosakonna solistide konkurss

15. november kell  18 Tartu Raekoda / Klassikontsert
Karmen Puisi ja Taisto Noore lauluklassi õpilased
Kavas Franck, Stradella, J. S. Bach, Caccini, Durante, Händel, Cimarosa, Luzzi, Verdi,
Merikanto

18. november kell 18 Elleri saal / Klassikontsert
„Arvo Pärdi autoriõhtu“
Kaasaegse kammermuusika klass, juhendaja Monika Mattiesen
Kadri-Ann Sumera (klaver), Elleri Uue Muusika Ansambel, Elleri Keelpillikvartett
Kavas Arvo Pärdi looming ja katkendid Dorian Supini dokumentaalfilmist
"24 prelüüdi ühele fuugale"

19. november 2010 kell 18 Tartu Linnamuuseum / Osakonnakontsert
Kooridirigeerimise osakonna kammerkoor. Dirigeerivad II ja III kursuse õpilased
Kavas Miina Härma, Aleksander Läte

23. november kell 18 Tartu Linnamuuseum / Klassikontsert
„Viiuli mängud 2“
Kristel Eeroja-Põldoja ja Kadri Sepalaane viiuliklassi kontsert
Kavas J. S. Bach, Paganini, Vieuxtemps, Wieniawski, Tšaikovski, Kreisler

25. november kell 18 Elleri saal / Õppejõudude kontsert
"Konvulsioonid" / Plaadiesitluskontsert
Ivo Lille (saksofon), Jorma Toots (klaver)
Kavas Hillar Kareva teosed saksofonile ja klaverile

26. november 2010 kell 18 Tartu Püha Luuka Kirik / Õppejõudude kontsert
Hingedeaja muusika akordionil
Külli Kudu (akordion)
Kavas Martini, Murto, Grieg, Pescetti,  Kahl, Marcello, Scarlatti

OOPERIETENDUS30. november kell 16 TÜ ajaloomuuseumi valge saal
2. detsember kell 18 TÜ ajaloomuuseumi valge saal
5. detsember kell 12 TÜ ajaloomuuseumi valge saal
W. A. Mozart „Figaro pulm ehk Pöörane päev“
Lauluosakond, Tartu keelpillikvartett, Irina Oja – klaver
Lavastaja Taisto Noor

30. november kell 19 Genialistide Klubi / Osakonnakontsert
Elleri Rütmimuusika osakonna stiilipäev: "Tribute to Herbie Hancock"

16. detsember kell 10-18 Elleri saal / Meistriklass
Prof  Ivari Ilja meistriklass

.....................................................................................

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL 2010 / 7.-22. detsember


7. detsember kell 18 Tartu raekoja saal / Klassikontsert
”Advendiaja muusika akordionil ja kandlel”
Külli Kudu ja Ruth Kuhi õpilased ning kammeransamblid
Kavas J. S. Bach, Jutila, Marcello, Holmboe, Lecuona, Benda

10. detsember kell 18 TÜ aula  / Elleri kooli aastapäevakontsert
Solistid, kammeransamblid, Eller Brass, Elleri puhkpilliorkester
Elleri kooli akordioniorkester – dirigent Uno Arro
Kavas Gipson, Clarke, Weber, Elgar, Brandt jt


11. detsember kell 12 Elleri saal / Klassikontsert
„Läbi lume“
Õp. Annela Läänelaidi viiuliklassi õpilased

12. detsember kell 17 Tartu Jaani kirik / Advendikontsert
Elleri lastekoor ja mudilaskoor – juhendaja  Külli Lokko
Eller Sümfoniett, Elleri Kontsertkoor. Dirigent Lilyan Kaiv
Kavas Wolfgang Amadeus Mozart Ave verum
Johann Michael Haydn Benedictus, qui venit
Franz Joseph Haydn Sümfoonia nr 104 (Torupillisümfoonia)

13. detsember kell 18 Tartu Raekoja saal / Õppejõudude kontsert
„Romantismi piiril…“
Kristel Eeroja-Põldoja (viiul), Kadri-Ann Sumera (klaver)
Kavas Schumann, Schubert, Uritamm, Oja

14. detsember kell 18 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Osakonnakontsert  
„Vasksed jõulud“
Puhkpilliosakonna solistid, ansamblid, Elleri puhkpilliorkester - dirigent Priit Sonn
Kavas Pajusaar, Gershwin, Dvořák , Sachze, Weber

15. detsember kell 18 Elleri saal / Klassikontsert
”Skype-kontsert”  
Kaasaegse kammermuusika klass, Elleri Uue Muusika Ansambel
Juhendaja Monika Mattiesen
Kavas Vasks, Cage,   Andriessen, Takemitsu, Britten, Messiaen, Tally, Pärt, Vihmand, Vähi, Kuulberg, E. Mägi; Kontserdil luuakse virtuaalne sild esitusele tulevate teoste autoritega läbi skype’i ja video

16. detsember kell 14 Elleri saal / Leo Virkhaus 100
Alo Põldmäe ettekanne: Muusikute dünastia tuntud ja tundmatu  - Leo Virkhaus
Kohtumine Virkhauside perekonnaliikmetega. L. Virkhausi tütre Tiiu Laane tutvustus oma isast.
L. Virkhausi loomingut esitavad Mari-Liis Urb (viiul), Elke Unt (orel),
Elleri lastekoor – juhendaja Külli Lokko

16. detsember kell 17 Elleri saal / Osakonnakontsert  
Rütmimuusikute kontsert-eksam
Kavas Eesti rahvaviiside töötlused, omalooming, S. Sisask, K. Randalu, R. Rannap, U. Alender, Warren/Mack Gordon, Shearing, Hagen, Reinhardt, Jarvis, Brooker, Stern, Pastorius, Wooten, Metheny, Adderley, Silver, Jobim, Fleck, Gardel, Rodgers, Kosma, Dorham, Kern, Desmond, Evans, Scofield, Parker

16. detsember kell 18 Tartu Raekoja saal / Osakonnakontsert
„Laulame jõulud valgeks“
Lauluosakonna õpilased
Kavas Wieniawski, Franck, Scarlatti, Rosa, Bononcini, Caldara, Purcell, Vivaldi, Durante, Schütz, Händel, Mozart, Beethoven, Fauré, Rossini, Badia

17. detsember kell 17 TÜ aula / Osakonnakontsert
Noorteosakonna jõulu gala
Solistid, Eller Sümfoniett, dirigent Lilyan Kaiv
Kavas J. Ch. Bach, C. Ph. E. Bach, Tartini, Dancla, Potstock, Bériot
20. detsember kell 17 Elleri väike saal / Klassikontsert
Alo Põldmäe kompositsiooniklassi õpilaste loomingu kontsert
Kavas Angela Kannukene, Merili Tomingas, Algis Pauljukaitis, Ann Kuut, Kadri Lepik, Tuuli Pruul, Sander Sokk, Kristel Plaado

22. detsember kell 18 Tartu Raekoja saal / Klassikontsert – vilistlaste kontsert
„Jõulud löökpillimuusikaga“
Esinevad Raivo Rebase löökpilliklassi õpilased Peeter Kallas, Brita Reinmann, Kaarel Adamson ning vilistlane Heigo Rosin (Flaami Kuninglik Konservatioorium)
Kavas Katajev, Händel, V.  Hahn, Ford, Peters, J.  S. Bach, Gipson, Abe, Živkovitš, Glennie, Burrit , Thielemans, Piazzolla / Willems       

................................................................................................ 

2011

2. jaanuar kell 12 Tartu Linnamuuseum / Õppejõudude kontsert
„Talve meeleolus“
Lande Lampe-Kits (flööt), Pille Taniloo (klaver)
Kavas Mozart, Händel, Fauré, Gossec, Kreisler
Koostöös Tartu Linnamuuseumiga

20. jaanuar kell 19 TÜ aula / Õppejõudude kontsert
„Meistriteoseid Viini klassikutelt“
Andre Hinn (klaver)
Kavas Mozart, Beethoven, Schönberg

27. -29. jaanuar Elleri saal / Koolidevaheline pianistide konkurss 

..............................................................................................

VENE MUUSIKA PIDUNÄDAL / 6.-16. veebruar 2011


6. veebruar kell 16 Tartu raekoda / Osakonna kontsert
Vene romansside õhtu „Ma armastasin teid…“
Vene romansse ja luulet esitavad lauluosakonna õpilased; Sõnalise osa juhendaja Raivo Adlas
Kavas Glinka, Tšaikovski, Aljabjev, Šeremetjev, Rahmaninov; Puškin ja Lermontov

7. veebruar kell 12-14 Elleri saal / Loeng "Venemaa - lähedane ja kauge"
Lektor kultuuriajaloo doktor David Vseviov

7. veebruar kell 15-16.30 Elleri saal  / Meistriklass
”Maailma ortodoksimuusika”
Orthodox Singers, kunstiline juht ja dirigent Valeri Petrov.
Teema: Kreeka, Serbia, Rumeenia, Ukraina, Armeenia ja Eesti ortodoksikiriku muusika ja selle interpreteerimine.

7. veebruar kell 18 TÜ aula / Külaliskontsert meistriklassi raames
Orthodox Singers, kunstiline juht ja dirigent Valeri Petrov
Kavas kaasaegne ortodoksimuusika: Pärt, Tüür, Sisask, Bregovitš, Tron, Tavener, Kalistratov, Grigorjeva, Schnittke

8. veebruar kell 12-14 Elleri saal / Loeng
Rahvuslik teema Vene muusikas ja Vene temaatika Euroopa heliloojate loomingus
Lektor Galina Kulikova
(Loeng jäi ära lektori haigestumise tõttu)

8. veebruar kell 18 TÜ aula / Sõpruskontsert
Elleri kooli sõpruskoolide õpilased: Turu konservatoorium, Oulu Konservatoorium, Espoo Muusikainstituut, J. Medinši nim. Riia 1. Muusikakool, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool
Kavas Rebikov, Glazunov, Glinka, Rahmaninov, Schnittke, Prokofjev, Tšaikovski, Aljabjev, Šeremetjev, Morozov, Cui

9. veebruar kell 12-14 Elleri saal / Loeng
Muusikute emigratsioon 19.-20. sajandi Venemaalt ja NSVL-ist
Lektor Galina Kulikova
(Loeng jäi ära lektori haigestumise tõttu)

9. veebruar kell 18 Elleri saal / Mussorgski ”Pildid näituselt” (seade Hans-Günter Heumann)
Noorteosakonna klaveriõpilased ja Elleri rütmimuusikud

10. veebruar kell 10-13 Elleri saal / Meistriklass
“Esimesed Nõukogude Liidu džässmuusikud Ameerikas”
Jazz for two: Leonid Vintskevitš – klaver, Lembit Saarsalu - saksofonid

10. veebruar kell 18 Elleri saal / Osakonnakontsert
„Eesti-vene muusika lõimumine“
Puhkpilli- ja löökpilliosakonna solistid, ansamblid, puhkpilliorkester
Glazunov, Sviridov, Prokofjev, Šostakovitš, Hindpere, Pajusaar

11. veebruar kell 18 TÜ aula / Sõpruskontsert
Otsa Muusikakooli, Elleri Muusikakooli, Tallinna Muusikakeskkooli, Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli õpilased
Kavas vene klaverimuusika: Tšaikovski, Rahmaninov, Prokofjev, Šostakovitš

13. veebruar kell 16 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Õppejõudude-õpilaste ühiskontsert
Tartu keelpillikvartett, Elleri keelpillikvartett
Kavas Rahmaninovi, Tšaikovski, Borodini keelpillikvartetid

13. veebruar kell 18 Tartu Linnamuuseum/  Õppejõudude kontsert meistriklassi raames
„Eesti-vene dialoog“
Jazz for Two: Leonid Vintskevitš – klaver, Lembit Saarsalu - saksofonid
Kavas džässi standardid, rahvamuusika seaded, originaallooming

14. veebruar kell 18 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Õppejõudude kontsert
„Aariaid ja duette vene ooperitest“
Alla Popova (sopran), Valentina Kremen (metsosopran), klaveril Andres Mutso
Kavas aariad ja duetid vene ooperitest; Tšaikovski, Rimski-Korskaov, A. Rubinštein, Rahmaninov, Mussorgski, Šebalin

15. veebruar kell 18 TÜ aula / Külaliskontsert
Peeter Laul (klaver)
Kavas Tšaikovski, Šostakovitš, Rahmaninov

16. veebruar kell 10-17 Elleri saal / Meistriklass pianistidele
Lektor Peterburi Konservatooriumi õppejõud Peeter Laul

..............................................................................................

23. veebruar  kell Vanemuise Kontserdimaja / Eesti vabariigi 93. aastapäeva kontsert-aktus
Vokaalsolistid Tõnn Tobreluts, Signe Hansen ja Eller Rhythmics, duo Lembit Saarsalu (tenorsaksofon) - Urmas Taniloo (orel), Elleri noortekoor, Elleri lastekoor – juhendaja Külli Lokko,
Eller Sümfoniett – dirigent Paul Mägi
Kavas H. Eller, E. Tubin, A. Kapp, K. Tamra, O. Ehala, T. Mägi, E. Arro    

26. veebruar Elleri saal / Elleri väike saal
Vabariikliku puhkpillimängijate konkursi Tartumaa regiooni voor

2. märts 2011 Elleri saal
Vabariiliku pianistide konkursi Tartumaa regiooni voor

3. märts 2011 kell 18 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (koostöös EMTAga)
4. märts 2011 kell 19 TÜ aula / Külaliskontsert - vilistlaste kontsert
Kontserdisari „Maestro”
Indrek Leivategija (tšello), Tatiana Chernichka (klaver, Venemaa)
Kavas Beethoven, Debussy, Rahmaninov

5. -6. märts Elleri saal / XI eesti Noorte tšellistide festival

.................................................................................

ELLERI NÜÜDISMUUSIKA PÄEVAD 2011


7. märts kell 17 Elleri saal / Elleri päev
Alo Põldmäe ettekanne - Alfred Karindi – 110
Nüüdismuusika kontsert
Kohtumine H. Elleri muusikapreemia laureaadi - helilooja Märt-Matis Lillega

9. märts kell 18 Tartu Linnamuuseum / Õppejõudude kontsert
”Senza metrum...”
Tartu Uue Muusika Ansambel: Ursula Chillaud (saksofonid), Kadri-Ann Sumera (klaver)
Kavas Sumera, Kallastu, Tanada, Vihmand, Nodaira, Fitkin

11. märts kell 18 Elleri saal / Külaliskontsert
”Spiraalsed galaktikad“
Klaveriduo Merike Poom ja Farištamo Leis
Kavas Rääts, Sumera, Vedro, Tamberg, E. Mägi, U. Sisask, Honegger, Ireland, Sallinen, Crumb

13. märts Elleri saal kell 14 / Sõpruskontsert
„Noored heliloojad - tulevikumuusika loojad“
Keila, Kärdla, Nõmme, Tartu II, Viljandi ja Võru Muusikakooli, Kehtna ja Kuusalu Kunstide Kooli, Kohila Koolituskeskuse, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli noorte autorite looming

.............................................................................................

9. märts kell 15 Elleri saal / Festival Tulevikumuusikud  
Keskastme orkestrisolistide konkurss
10. märts kell 18 Elleri saal / Külaliskontsert (Koostöös EMTAga)
Klaveriduo Moreno Gistain (Hispaania)
Juan Fernando ja José Enrique Moreno Gistaín
Kavas Glinka, Rimski-Korsakov, Walton, Ravel, de Falla
14. märts kell 18 Tartu linnamuuseum / Klassikontsert
Reet Metsa tšelloklassi õpilased

15. märts kell 18 Tartu linnamuuseum / Klassikontsert
”Viiulimängud 3”
Kristel Eeroja-Põldoja ja Kadri Sepalaane viiuliklassi kontsert
Kavas Rieding, Weber, Schumann, Haydn, Kabalevski, E. Kapp

16. märts kell 14 Elleri saal / Sõpruskontsert
”Sõpradega koos”
Põltsamaa Muusikakooli õpilased ja õp Annela Läänelaidi õpilased
Kavas T. Kõrvits, Herman / Walentynowich, Cofalik / Twardowski, Holzer- Rhomberg, Heykens, Seitz, Paganini, Vivaldi, Järnefeldt, Vinter, Beethoven, Marcello, Dancla, J. S. Bach,  Massenet, Heck        

16. märts kell 18 Tartu raekoja saal / Klassikontsert
Õp Jelena Suiki ja õp Aino Kõivu lauluklassi õpilased
Kavas Eesti rahvalaulud, Tamberg, Saar, Guonod, Grieg, Torelli, Scarlatti, Falconieri, Mozart, Schubert

17. märts kell kell 18 Elleri saal / Külaliskontsert – vilistlaste kontsert
Liis Joamets (viiul, Sibeliuse Akadeemia), klaveril Andres Mutso
Kavas Paganini, J. S. Bach, Honegger, Wieniawski

18. märts kell 18 Tartu Linnamuuseum / Osakonna kontsert
”Eller Brass 10”
Eller Brass – juhendaja Priit Sonn, klaveril Kadri-Ann Sumera
Kavas Renessansstantsud, Mozart, Guilmant, Mainiero, Lemba, Susato, Mouret, Presley, Levy

18. märts 2011 kell 16 Tartu Linnamuuseum / Osakonnakontsert
Kooridirigeerimisosakond. Elleri Muusikakooli Kooridirigeerimisosakonna kammerkoor
Juhatavad Merilin Käst, Roosi Rõõmusaare, Johanna Murakas, Kuno Kerge
Kaastegevad Marika Mägi - klaver, Ragnar Kriiska – klaver, Paul Neitsov – kitarr
R. Ritsingu nimelise stipendiumi üleandmine / Stipendiaat - Kuno Kerge
Kavas Caldara, Haug, Mattiisen, Kiilaspea, Naissoo, Ritsing

8. aprill kell 15 Tartu Linnamuuseum / Sõpruskontsert
Otsa ja Elleri kooli lauluosakondade kontsert

9. aprill kell 18 Tartu Linnamuuseum / Õppejõudude kontsert
Heiki Palm – tšello, Anne-Mai Palm - klaver
Kavas Šostakovitš, Debussy
Koostöös Senza Sordino kammermuusika sarjaga

EUROVISIOONI HITID / Sõpruskontsert (Elleri kooli ja Turu Konservatooriumi koostööprojekt)

13. aprill Turu Konservatoorium
15. aprill kell 19 Jõhvi Kontserdimaja
16. aprill kell 17 Vanemuise Kontserdimaja
Rahvusvaheline noorteorkester, ansamblid, solistid
Õhtujuhid Laura Peterson (Eesti) ja Tero-Pekka Henell (Soome)
Dirigendid Tarmo Leinatamm (Eesti) ja  Marko Autio (Soome)
Kavas Eurovisiooni lauluvõistluse võidulaulud aastatest 1965-2009

14. aprill kell 18 Tartu raekoja saal / Klassikontsert
Õp Viviane Kallaste lauluklassi õpilased

17. aprill kell 14 TÜ aula / Sõpruskontsert
Tartu regiooni muusikakoolide „Suur kevadkontsert“
Muusikakoolide õpilased Nõost, Ülenurmest, Alatskivilt, Ilmatsalust, Võhmast, Elvast, Põltsamaalt, Jõgevalt ja Tartust
Kavas R. Laur, K. Hallik – Rebane, O. Ehala, R. Valgre, Ü, Vinter,R. Pajusaar, S. Siimu, Šostakovitš, Brouwer, Mancini, Metzger, Hiller-Sheridan-Lee, Dubois, La Rocca, Strayhorn, Prokofjev,Sorkillo, Foley, Gurlitt, Bacharach, Köhler, Mozart, Gardel, Gustafsson

27. aprill kell 16 Tartu raekoja saal / Sõpruskontsert
EMTA ja Elleri Muusikakooli akordionistid; õp. Tiina Välja ja õp. Külli Kudu akordionieriala üliõpilased
Kavas Naissoo, Lecuano, Scarlatti, Šostakovitš, Marcello, Hosokawa, J. S. Bach, Holmboe, Reger, Derbenko

28.aprillil kell 18 Elleri saalis / Klassikontsert
Õp. Iive Joametsa klaveriklassi õpilaste kevadkontsert
Kavas: Louhos, Schaum, Terzibachich, Martin, Burgmüller, Benda, Gillock, Grieg, Sumera,
Clementi, Tšaikovski, Beethoven

28. -29. aprill / Meistrikursus „Rütmimuusiku loovus ansamblis“
28. aprill kell 10-17 Elleri saal / Meistriklass
Rütmimuusika osakond / vokalistid
Monica Passos – vokaal (Brasiilia-Prantsusmaa), Hervé Morisot – kitarr (Prantsusmaa)

28. aprill kell 10-17 Elleri saal / Meistriklass
Rütmimuusika osakond / ansambel
Hervé Morisot – kitarr (Prantsusmaa)

29. aprill kell 14 Elleri saal / Osakonnakontsert - konkurss
Noorte loomingu konkurss "Eller Rhythmics 2011"

29. aprill kell 21 Athena keskuse pööningusaal  / Külaliskontsert meistriklassi raames
(Koostöös Jazzkaarega)
Monica Passos – vokaal (Brasiilia-Prantsusmaa), Hervé Morisot – kitarr (Prantsusmaa)

**

28. aprill kell 20 Athena keskuse pööningusaal  / Õppejõudude kontsert
Plaadiesitluskontsert ”Contrarian Grooving”
Jaak Lutsoja kvintett
Jaak Lutsoja – akordion, Meelis Vind – klarnet, bassklarnet, Iljo Toming – kitarrid,
Tanel Liiberg – kontrabass, Arno Kalbus – rütmipillid
Koostöös Senza Sordino kammermuusika sarjaga

7. mai kell 14 Elleri saal / Osakonnakontsert
”Akordionistide kontsert”
Elleri Muusikakooli ansamblid, solistid, Akordioniorkester – dirigent Uno Arro
Kavas Elgar, Thiele, Nordheim, Scharlatti, Naissoo

12. mai kell 17 Elleri väike saal / Klassikontsert
„Emadepäeva soovikontsert“
Õp. Annela Läänelaidi keelpilliõpilased ja - ansamblid

12. mai kell 18 Elleri saal / Sõpruskontsert
”Poistelt emadele”
Tartumaa muusikakoolide akordioni- ja klaveriõpilased Ilmatsalu, Nõo, Ülenurme, Elva, Tartu I , Tartu II ja H. Elleri nim Tartu Muusikakoolist

......................................................................

Festival TULEVIKUMUUSIKUD 2011


12. mai kell 17 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Tulevikumuusikud mineviku klaveritel
Grete Jädal, Tiina Tomingas - klaver
Kavas Haydn, Chopin, Schubert, Šostakovitš, Tubin
Koostöös Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi ja TÜ ajaloo muuseumiga

17. mai kell 18 TÜ aula / Gala kontsert
Vokaal- ja instrumentaalsolistid, Eller Sümfoniett - dirigent Lilyan Kaiv    
Kavas Mozart, Kareva, Fasch, Chopin, Rahmaninov, Suppe, Grieg, Verdi, Donizetti

18. mai kell 17 TÜ ajaloo muuseumi valge saal / Tulevikumuusikud mineviku klaveritel
Karina Ülper, Karel Vähi, Joonatan Jürgenson - klaver
Kavas Haydn, Beethoven, Šostakovitš, Rahmaninov
Koostöös Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi ja TÜ ajaloo muuseumiga

19. mai 2011 kell 18 TÜ aula / Kammerkontsert
Vokaal- ja instrumentaalsolistid ja ansamblid, Eller Brass
Kavas Schumann, Brahms, Tšaikovski, Rahmaninov, Susato, Tamberg

.................................................................................

17. mai kell 15 Elleri saal / Sõpruskontsert
„Põlvkondade kontsert“
Ruth Ernstsoni õpilaste õpilased Vastseliina, Põlva, Nõo ja Värska Muusikakoolist
Kavas Närhinsalo, Garscia, George, Tšaikovski, R. Pajusaar, J. S. Bach, Heller, Webber, Mancini, Klassen, Neumann, Kabalevski, Mendelssohn, Parhaladze, Yiruma, Dameron, McHugh  
 
18. mai kell 17 Tartu Salemi kirik / Klassikontsert
P. Petersoni NO kitarriklassi õpilased

18. mai kell 18 Elleri saal / Noorteosakonna lõpetajate kontsert-aktus
Kavas Grieg, Rubinstein, Sinisalo, Chopin, Mendelssohn, Janšinov, Vanhal, Chopin, Hindpere

20. mai 2011 kell 17 TÜ aula / Osakonnakontsert
„Noorteosakonna Suur kevadkontsert“
Solistid, ansamblid, Elleri Kooristuudio – juhendaja Külli Lokko
Kavas Hopkins, Bononcini, Martini, Baklanova, Weber, Daugela, Tšaikovski, J. S. Bach, Tanaka, Carlevaro, Elgar, Lully, Sumera, Rips
     
20. mai 2011 kell 18 Tartu raekoja saal / Osakonnakontsert
Kooridirigeerimise osakond.
Kooridirigeerimise osakonna koor, kaastegev Paul Neitsov – kitarr, klaveril Marika Mägi
Kavas Kiilaspea, Toi, Lundvik, Mattiisen, Ritsing, Lüdig

24. mai kell 17 Elleri saal / Sõpruskontsert
Otsa Muusikakooli ja Elleri Muusikakooli löökpilliõpilaste kontsert

23. mai – 3. juuni RIIGIEKSAMID / 2011. a  lõpetajate lõpueksam-kontserdid


23. mai    kell 11    Elleri saal     KLAVERI ERIALA            

23. mai    kell 18    Raekoja saal     KOORI DIRIGEERIMINE        

24. mai    kell 11    väike saal     KEELPILLI ERIALA (kannel)    

26. mai    kell 15    Elleri saal     PUHKPILLIDE ERIALA        

27.mai    kell 12    Elleri saal    KONTSERTMEISTRI KLASS    

28. mai    kell 12    Raekoja saal    KLASSIKALISE LAULU ERIALA

29. mai    kell 11    Elleri saal     KEELPILLIDE  ERIALA        

31. mai    kell 11    Elleri saal     KAMMERANSAMBEL        

1. juuni kell 11 Athena pööningusaal RÜTMIMUUSIKA INSTRUMENTIDE ERIALA ja ANSAMBEL        
1. juuni kell 11 Athena pööningusaal    RÜTMIMUUSIKA LAULU ERIALA

4. juunil kell 14 Tartu Ülikooli aula    LÕPUAKTUS-KONTSERT        


Kontserdid  Elleri Muusikakooli õppejõudude ja kammemuusika sarja Senza Sordino raames:


2010
1. oktoober kell 18 Tartu Raekoja saal / Pühendatud Rahvusvahelisele muusikapäevale
Oleg Pissarenko Trio
Oleg Pissarenko - kitarr
Jaak Lutsoja - akordion
Taavo Remmel - kontrabass
Kavas originaallooming CDlt "The Little One`s"

6. november kell 18 Tartu Jaani kirik
„Sügisballaad“ Hanna-Liina Võsa (vokaal)
Lembit Saarsalu (saksofonid)
Merle Kollom (orel)
Kavas Mozart, Caccini, Corda, Altmanis, Härma, Arro, Ojakäär, Naissoo, Rannap, Ehala

1. detsember kell 18 Tartu Raekoja saal
“Kui ma olen rikas…”
Lauri Liiv - vokaal
Jaan Willem Sibul - vokaal
Vanemuise keelpillikvartett:
Kristiina Birk - I viiul
Kaidi Ugandi - II viiul
Hanno-Mait Maadra - vioola
Marina Peleševa - tšello
Kavas Bocki, Porteri, Gershwini, Kanderi, Arleni, A. L. Webberi jt muusikali- ja filmimuusika hitid ja jõululaulud

2011
9. aprill kell 18 Tartu Linnamuuseum
Heiki Palm - tšello
Anne-Mai Palm - klaver
Kavas J. S. Bach, Debussy, Šostakovitš

28. aprill kell 20 Athena Keskuse pööningusaal
Plaadiesitluskontsert “Contrarian Grooving”
Jaak Lutsoja Kvintett
Jaak Lutsoja – akordion
Meelis Vind – klarnet, bassklarnet
Iljo Toming – kitarrid
Tanel Liiberg – kontrabass
Arno Kalbus – rütmipillid

Ülevaate koostas Merle Kollom,
kontserdiosakonna juhataja