Elleri Muusikakooli kontserdid 2011-2012 õ.-a.


2011-2012 õ.-a. toimus kokku 106 avalikku kontserti (neist 16 kontsert-eksamit), mis olid seotud kontserdipraktika, meistriklasside, festivalide temaatika ja koostööprojektidega erinevate muusikaõppeasutuste vahel kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil.

2011


4. september kell 17 TÜ aula
Elleri Kooristuudio hooaja avakontsert
Elleri noortekoor, E Stuudio kammerkoor ja tütarlastekoor
Dirigendid Külli Lokko, Küllike Joosing

8. september kell 18 Elleri Saal
“La Segoviana “
Vahur Kubja - kitarr
Kavas Federico Mompou, Darius Milhaud, Manuel Maria Ponce

15. september kell 10 Elleri saal
John  Stowell – kitarr, USA
Meistriklass
"Building your Harmonic Vocabulary with Melodic and Harmonic Minor Substitutions"
Kaastegevad:
Lembit Saarsalu – tenorsaksofon (Eesti)
Daniel Franck – bass (Rootsi)
Peter Nilsson – trummid (Rootsi)
Koostöös Viljandi Kitarrifestivaliga

19. september kell 20 Elleri saal
Liis Joamets – viiul
Tanel Joamets – klaver
Kavas Sibeliuse viiulikontsert d-moll op. 47

5. oktoober kell 18 TÜ aula Sügismuusika 2011
Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert
Elleri kooli solistid, ansamblid
Elleri noortekoor, dirigent Külli Lokko
Kavas Mozart, Beethoven, Liszt, Hindpere jt

7. oktoober kell 18 Elleri saal Sügismuusika 2011
Sügistuuled
Puhkpilliosakonna solistid, ansamblid
Kavas Saint-Saéns, Debussy, Telemann, Brandt jt

17. oktoober kell 18 TÜ ajaloomuuseumi valge saal Sügismuusika 2011
Süit Sügisele
Eller Sümfoniett
Dirigent Lilyan Kaiv
Kavas
J. S. Bach     Brandenburgi kontsert nr 3
E. Elgar        Serenaad
J. Manookian     Süit keelpilliorkestrile

18. oktoober kell 18 Tartu raekoja saal Sügismuusika 2011
Viiuli mängud 3
Õp Kristel Eeroja-Põldoja viiuliklassi kontsert

20. oktoober kell 18 Tartu raekoja saal Sügismuusika 2011
Bravo Cellissimo!
Õp Reet Metsa tšelloklassi kontsert

21. oktoober kell 18 Elleri saal     
Elleri Muusikakooli (NO) ja Tabasalu Muusikakooli õpilaste sõpruskontsert

25. oktoober kell 17.30 Tartu raekoja saal
Õp. Kadri Sepalaane viiuliklassi õpilaste kontsert

28. oktoober kell 18 Tartu raekoja saal
Kammermuusikakontsert kannelde ja viiuliga
Gerda Merle – kannel
Ruth Kuhi – kannel
Marju Varblane – viiul
Kavas klassika töötlused, džäss- ja filmimuusika, pärmusmuusika

4. november kell 16 TÜ ajaloo muuseumi valge saal
Alo Ritsing 75 – Sünnipäevakontsert
Elleri kammerkoor, Viljandi Jaani koguduse ansambel

4. november kell 18 Tartu raekoja saal    
Akordioniosakonna õpilaste hingedepäeva kontsert

14. november kell 18 Tartu raekoja saal
Õp Karmen Puisi, õp Aino Kõivu ja õp Taisto Noore lauluklassi kontsert

14. november kell 18 TÜ ajaloomuuseumi valge saal
Puhkpilliosakonna kontsert
Eller Brass, Elleri Puhkpilliorkester, flöödiorkester, puhkpilliansamblid

15. november kell 17 Elleri saal
Õp Ursula Chillaud` saksofoniklassi õpilaste kontsert

24. november kell 18 Elleri saal
Klaveriduo Ebe Müntel – Jorma Toots
Kavas Pitts, Schubert, Ravel, Gershwin

4. detsember kell 14 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Liszt 200
Alo Põldmäe ettekanne ”Ferenz Liszt Tartus”
Elleri kooli klaveriosakonna õpilased, vilistlased, Liszti konkursi laureaadid

5. detsembrile kell 18 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Läbi lume sahiseva
Õp Annela Läänelaidi viiuliklassi õpilased
Klaveril Anu Russak

8. detsember kell 16 Elleri väike saal Jõulumuusika 2011
Jõulud tulgu!
Noorteosakonna puhkpilliõpilased

9. detsember kell 18 TÜ aula Jõulumuusika 2011
 Elleri kooli sünnipäevakontsert
Solistid, kammeransamblid

11. detsember kell  17 Tartu Jaani kirik Jõulumuusika 2011
Advendikontsert
Elleri noortekoor, Elleri kontsertkoor - juhendaja Külli Lokko
Solistid, Eller Sümfoniett
Dirigent Lilyan Kaiv

13. detsember kell 18 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Vasksed jõulud
Õp Priit Sonni noorteosakonna ja keskastme vaskpilliõpilased
Klaveril Kadri-Ann Sumera

14. detsember kell 16 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Kooridirigeerimisosakonna koori kontsert
Dirigeerivad II kursuse õpilased
Kaastegevad keelpilli- ja puhkpilliosakonna õpilased

15. detsember kell 17 TÜ aula Jõulumuusika 2011
Jõulurõõm
Noorteosakonna solistid, ansamblid
Elleri lastekoor, Elleri noortekoor - juhendaja Külli Lokko

15. detsember kell 17 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Õp Alo Põldmäe kompositsiooniklassi õpilaste omaloomingu kontsert

16. detsember kell 17 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Kaasaegse kammermuusikaklassi kontsert
Juhendaja õp Monika Mattiesen

19. detsember kell 18 Tartu raekoja saal Jõulumuusika 2011
Laulame jõulud valgeks
Lauluosakonna õpilased

20. detsember kell 13 Genialistide klubi Jõulumuusika 2011
Rütmimuusika osakonna kontsert-eksam

21. detsember kell 18 Elleri saal Jõulumuusika 2011
Õp Raivo Rebase löökpilliklassi kontsert

2012

14. jaanuar kell 19 TÜ aula
Turu Konservatooriumi kammerkoor
Dirigent Markus Yli-Jokipii
Kavas J. Brahms Saksa reekviem

15. jaanuar kell 14 Tartu Linnamuuseum
Sünnipäevakontsert ”Oma laulu ei leia ma üles…”
Aino Kõiv 70
Solistid Valentina Kremen, Karmen Puis, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Ivo Posti, Andreas Kalkun, Simo Breede, Kristiina Hovi, Ruudo Vaher, Risto Orav
Kontsertmeistrid Epp Hansberg, Jaanika Rand-Sirp

22. jaanuar kell 16 TÜ Tartu Õpetajate Seminari aula
Juubelikontsert Peeter Lokk 85 ja Ain Tarro 55
Vanemuise Seltsi segakoor, Segakoor Vega, Tartu Üliõpilassegakoor, Haaslava Meeskoor
Dirigeerivad Ain Tarro, Valli Ilvik, Külli Karask, Küllike Joosing, Kalev Lindal

2. veebruar kell 18 Elleri kool, klass 317 Itaalia Pidunädal
Film Farinelli - režissöör Gérard Corbiau
1994. aastal valminud film kõigi aegade kuulsaimast itaalia kastraatlauljast - Farinellist
Nimiosas Stefano Dionisi

4. veebruar kell 16 Tartu Linnamuuseum Itaalia Pidunädal
La bella Italia!
Esinevad Turu Konservatooriumi ja Elleri Muusikakooli vokalistid
Kavas Verdi, Toselli, Curtis, Leoncavallo, Naapoli laulud, vanem klassika

7. veebruar kell 13.30-15 Elleri saal Itaalia Pidunädal
Loeng Itaalia muusikud maailmas
Lektor Galina Kulikova

7. veebruar kell 18 Elleri saal Itaalia Pidunädal
Volare! Cantare!
Marju Varblane – viiul, Ruth Kuhi ja Gerda Merila – kandled
Rütmimuusika osakonna lauljad ja saateansambel
Kavas Paganini, Corelli, itaalia laulud

8. veebruar kell 12-15 Elleri saal Itaalia Pidunädal
Loeng Itaalia kultuurist ja keelest, tänapäeva Itaaliast kui sügavas kriisis olevast ühiskonnast
Lektor Tallinna Ülikooli dotsent Daniele Monticelli
8. veebruar kell 18 Elleri kool, klass 317 Itaalia Pidunädal
Ooperifilm Tosca - režissöör Benoît Jacquot
2001. aastal valminud Puccini ooperi ekraniseering. Nimiosas Angela Gheorghiu
 
9. veebruar kell 17 TÜ aula Itaalia Pidunädal
Ooperikontsert Godiamo, la tazza e il cantico
Solistid Mati Kõrts, Maria Kallaste, Rasmus Kull, Kadri Kipper, Tamar Nugis
Elleri Kontsertkoor, Eller Sümfoniett
Lavastaja Taisto Noor
Muusikajuht ja dirigent Lilyan Kaiv
Kavas Verdi, Rossini, Donizetti

10. veebruar kell 13.30 Elleri saal Itaalia Pidunädal
Loeng Itaalia teema heliloomingus
Lektor Galina Kulikova

14. veebruar 2012 kell 18 Elleri saal
EMTA XXIII Rahvusvaheliste trompetipäevade meistrikursuste kontsert
Prof Adán Delgado Illada - trompet, Hispaania
Klaveril Jaan Ots
Kaastegevad Aavo Otsa ja Priit Sonni õpilased ja üliõpilased
Klaveril Meeli Ots

14. veebruar kell 18 Tartu raekoda
Viiuli mängud V
Õp Kristel Eeroja-Põldoja viiuliklassi õpilaste kontsert
Kontsertmeistrid Kadri-Ann Sumera ja Ieva Kostanda

19. veebruar kell 15 Elleri saal
Elleri Muusikakooli ja Põltsamaa Muusikakooli sõpruskontsert
Õp. Hiie Taks ja õp. Annela Läänelaidi keelpilliõpilased
Kontsertmeistrid Ülle Noormägi ja Anu Russak

19. veebruar kell 17 TÜ aula
Indrek Leivategija – tšello
Tatiana Chernichka – klaver
Kavas:
L. van Beethoven Sonaat klaverile ja tšellole op 102 nr 2
J. Brahms Sonaat klaverile ja tšellole op 38
F. Chopin Sonaat tšellole ja klaverile op 65

21. veebruar kell 18 Tartu raekoda
Õp Reet Metsa tšelloklassi kontsert
Klaveril Pille Taniloo

22. veebruar 2012 kell 16.15 Elleri väike saal
Õp. Taisto Noore lauluklassi kontsert
Klaveril Jaanika Rand-Sirp

23. veebruar kell 16 Elleri saal
Puhkpilliosakonna kontsert
Pühendatud Eesti Vabariigi 94. Aastapäevale

27. veebruar kell 17 Valga Muusikakool
Brita Reinmann – löökpillid (marimba, vibrafon, trummid)
Kontsertmeister Andre Hinn
Kavas J. S. Bach, Abe, Rosauro, Xenaxis

29. veebruar kell 20 Vilde lokaal
Tribute to pat metheny
Elleri rütmimuusikud

3. märts kell 14 Tartu raekoja saal
Õp. Jelena Suiki lauluklassi kontsert
Klaveril Viive Pajuri ja Inna Samuilov

5. märts kell 17 Jõgeva Muusikakool
Brita Reinmann – löökpillid (marimba, vibrafon, trummid)
Kontsertmeister Andre Hinn
Kavas J. S. Bach, Abe, Rosauro, Xenaxis

5. märts kell 11 Elleri Muusikakooli suur saal
Meistriklass / Johan van der Linden – saksofon (Utrechti Konservatoorium)

5. märts kell 18 Elleri Muusikakooli suur saal
Johan van der Linden – saksofon
Henry Kelder – klaver
Kaastegev Tartu saksikoor ja Elleri Muusikakooli õpilased
Kavas Decruck, Wilson, Dramm, Brener, Kõrvits, Kareva jt

6. märts kell 16 Elleri saal
Õp. Ursula Chillaud` saksofoniklassi kontsert

7. märts kell 12 Elleri saal  Elleri nüüdismuusika päevad
Sümpoosion Eller – Tubin – Madetoja
Leevi Madetoja 125. Lektor Yrjö Mikkonen (Soome)
Eduard Tubina 2. klaverisonaat. Lektor Piret Väinmaa (EMTA doktorant)
Heino Eller 125. Lektor Katrin Aller (Elleri Muusikakool)
Meenutused Ellerist. Alo Põldmäe

7. märts kell 17 Elleri saal  Elleri nüüdismuusika päevad
Kontsert eesti muusikast
Sigrid Kuulmann – viiul ja Marko Martin – klaver
Piret Väinmaa – klaver
Kavas Eller, Tubin, Pärt

8. märts kell 18 Tartu Ülilooli aula  Elleri nüüdismuusika päevad
Helide sild
Osmo Leponiemi – viiul ja Eeva Havulehto – klaver (Soome)
Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots
Elleri Muusikakooli ja Oulu Konservatooriumi õppejõud ja õpilased
esitavad Pittsi, Debussy, Madetoja, Kareva, Tulve jt. loomingut

10. märts kell 14 Elleri saal  Elleri nüüdismuusika päevad
Noored heliloojad - tulevikumuusika loojad
Üle-Eestiline noorte loomingu päev
Kõlab Tallinna Muusikakeskkooli, Otsa kooli ja Elleri kooli noorte heliloojate looming
ja klaveripalade konkursi Lustlik klaver parimad palad

10. märts kell 16 TÜ aula
Vokaalansambel LÜÜRA (Peterburg, Venemaa)
Aleksandra Vasiljeva – sopran
Olga Dudšenko – metssopran
Andrei Gavrin – tenor
Mark Kondratjev – bass
Kunstiline juht Irina Suhodolova
Kavas vene vaimulik muusika, vene romansid ja rahvalaulud

9. ja 10. märts kell 18 TÜ ajaloo muuseumi valge saal  Elleri nüüdismuusika päevad
Mononäidend Pauluse kiriku kellad
Autor-jutustaja – Indrek Hirv
Heino Eller – Rain Simmul (Tallinna Linnateater)
Anna Eller – Liisa Hirsch (klaver)

9. ja 10. märts kell 19 Athena keskus Elleri nüüdismuusika päevad
Multimeedia etendus CONVERSIO
Muusika: Tüür, Cage, Berio, Veldhuis, Glass, Pärt
Kunstiline juht Monika Mattiesen
Koreograaf Karl Saks, kunstnik Triinu Pungits
Tanel Koho - saksofon, Ragnar Kriiska – klaver, Anneli Oidekivi – viiul,
Liis Variku, Marika Talja, Johan Kudu ja Valter Vallimaa – heliobjektid, vokaal

12. märts kell 17 Elleri saal  Elleri nüüdismuusika päevad
Kummardus Ester Mägile
Esinevad Elleri Muusikakooli õpilased
Kavas Ester Mägi jt. kaasaegse muusika autorite looming

14. märts kell 15 Elleri saal
TULEVIKUMUUSIKUTE instrumentaal- ja vokaalsolistide konkurss

15. märts kell 12 Elleri saal
ERMO
Elleri kooli Rütmimuusikaosakonna noorte loomingukonkurss
15. märts kell 15.30 Elleri saal
Õp. Tanel Joametsa klaveriklassi kontsert

15. märts kell 18 Tartu raekoda
Õp Kadri Sepalaane viiuliklassi õpilaste kontsert
Klaveril Ieva Kostanda

16. märts kell 16 Tartu II Muusikakool
Brita Reinmann – löökpillid (marimba, vibrafon, trummid)
Kontsertmeister Andre Hinn
Kavas J. S. Bach, Abe, Rosauro, Xenaxis

16. märts kell 18 Tartu raekoda
Kevade ootuse kontsert
Õp. Külli Kudu, Endel Jukki ja Karoly Kiviti akordioniõpilased

17. märts Haridus- ja Teadusministeeriumi saal
Kolme kooli vaheline noorte koorijuhtide konkurss

23. märts kell 18 TÜ aula
Piano coctail / Klaverikokteil
Turu Konservatooriumi ja Elleri Muusikakooli õpilaste kontsert

10. aprill kell 18 Tartu Linnamuuseum
Jazz  live - Donna Lee by Moonglow
Esinevad õp. Lembit Saarsalu improvisatsiooniklassi õpilased
Kaastegevad:
Lembit Saarsalu – klaver
Toivo Unt – kontrabass
Ahto Abner- löökpillid

13.-17. aprill Tartu Elleri saal
VII Eesti Noorte Pianistide Konkurss

17. aprillil kell 13 TÜ aula
VII Eesti Noorte Pianistide Konkurss
Lõppkontsert

20. aprill kell 18 Elleri saal
Esinevad Otsa Muusikakooli, Vanalinna Hariduskollegiumi Muusikakooli ja Eeesti Muusika- ja Teatriakadeemia plokkflöödi õpilased
Kavas Telemann, Frescobaldi, Schickard, Franck, Willaert jt.

22. aprill kell 13 Tartu Ülikooli aula
Tartu regiooni muusikakoolide Suur kevadkontsert
Alatskivi Kunstide kool, Ülenurme Muusikakool, Nõo Muusikakool, Põltsamaa Muusikakool, Ilmatsalu Muusikakool, Tartu II Muusikakool, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool
Kavas Carulli, Rahmaninov, Tšaikovski, Ikonen, Pärt, Sisask, Eller jt

24. aprill kell 18 Tartu raekoda
Õp. Viviane Kallaste lauluklassi kontsert
Kontsertmeistrid Epp Hansberg ja Viiu Maimik
Kavas Bononcini, Mozart, Schubert, Rimski-Korsakov, Dargomõžski jt.

26. aprill kell 18 Pärnu raekoda
Flöödiansamblid
Mihkel Peäske, Tarmo Johannes, Monika Mattiesen, Anneli Kuusk,
Lande-Lampe Kits, Liina Juhanson´, Leonora Palu, Kersti Perandi
Kavas mh. M. Mattieseni uudisteose „KUMA 4-le  flöödile“ esiettekanne

27. aprill kell 18 Elleri saal
Flöödiansamblid
Mihkel Peäske, Tarmo Johannes, Monika Mattiesen, Anneli Kuusk,
Lande-Lampe Kits, Liina Juhanson´, Leonora Palu, Kersti Perandi
Kavas mh. M. Mattieseni uudisteose „KUMA 4-le  flöödile“ esiettekanne

7. mai kell 18 Tartu raekoda
Noorteosakonna keelpilliõpilaste lõpueksam-kontsert

8. mai kell 17.10 Elleri saal
Noorteosakonna klaveriosakonna 7.-9. klassi lõpueksam

9. mai kell 16 Ülenurme Muusikakool
Elleri Akordioniorkestri kevadkontsert
Dirigeerib Uno Arro
Kavas Vivaldi, Thiele, Ritter, Scarlatti jt.
11. mai kell 16 Elleri saal
Noorteosakonna puhkpilliosakonna lõpueksam-kontsert

11. mai kell 17 Tartu raekoda
Emīls Dārziņši Muusikakool (Riia, Läti)
Lienīte Kostanda – viiul
Dmitrijs Graņicins – viiul
Lilli Sarkisjan – klaver
Kavas Bach, Lalo, Tšaikovski, Szymanowski, Saint-Saëns    , Vieuxtemps, Wieniawski   

14. mai kell 16.15 Elleri väike saal
Noorteosakonna akordioni ja kitarri eriala lõpueksam-kontsert

15. mai kell 18 Tartu Ülikooli aula Tulevikumuusikud 2012
Gala kontsert
Solistid, Eller Sümfoniett
Dirigent Lilyan Kaiv
Kavas Mozart, Bruch, Lutoslawski, Vieuxtemps, Ibert, Itturalde jt.

16. mai kell 18 Tartu Ülikooli aula Tulevikumuusikud 2012
Kammerkontsert
Solistid, ansamblid
Alo Põldmäe kompositsiooniklassi õpilased
Elleri kontsertkoor, E STuudio tütarlaste koor - dirigent Külli Lokko
Kavas Tšaikovski, Mozart, Glazunov, Dragonetti, Ehala, Rips, kompositsiooniõpilaste looming

17. mai kell 15 Elleri saal
Alo Põldmäe kompositsiooniklassi õpilaste kontsert

17. mai kell 17 Elleri saal
Noorteosakonna lõpetajate kontsert-aktus

17. mai kell 17 Tartu Raekoja saal
Kooridirigeerimisosakonna kontsert
KD osakonna  kammerkoor
Luuska lauluühing
E STuudio Kammerkoor
Dirigeerivad Elleri Muusikakooli kooridirigeerimise eriala lõpetajad

18. mai kell 17 TÜ aula
Noorteosakonna Suur kevadkontsert

21. mai kell 12 Elleri saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Kontsertmeistri klass

21. mai kell 15 Elleri saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Puhkpillide eriala

22. mai kell 17 Tartu Linnamuuseum
Marju Varblane – viiul
Gerda Merila – kannel
Kavas Bach, Haydn, Telemann, Elgar, Lemba, Siimer     

22. mai     kell 18 Tartu Salemi kirik Lõpetajate riigieksam-kontsert
Koori dirigeerimine

23. mai kell 11 Elleri saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Keelpillide eriala

23. mai kell 15 Tartu laululava saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Rütmimuusika instrumentide eriala ja ansambel

24. mai kell 11 Tartu laululava saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Rütmimuusika laulu eriala    

24. mai kell 15 Tartu Pauluse kirik Lõpetajate riigieksam-kontsert
Oreli eriala ja ansambel

25. mai kell 11 Elleri saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Klaveri eriala

25. mai kell 16 Tartu Raekoja saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Klassikalise laulu eriala        

26. mai kell 14 Tartu raekoja saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Klassikalise kitarri eriala

29. mai kell 11 Tartu Pauluse kirik Lõpetajate riigieksam-kontsert
Kammeransambel (orel)

29. mai kell 12 Elleri saal Lõpetajate riigieksam-kontsert
Kammeransambel

2. juuni kell 14 TÜ aula
Lõpetajate kontsert-aktus

18. juuni kell 12 Elleri saal
Rütmimuusika osakonna kontsert-eksam

Ülevaate koostas Merle Kollom