Kontserttegevus 2012-2013

2012 SÜGIS 

AUGUST

28. august kell 18 Elva raekoda 
29. august kell 18 Tartu raekoda  
Kontserdisari KAMMERAKORDION 1 
Flööt ja akordion  
Lande Lampe-Kits - flööt  
Külli Kudu – akordion 
Kavas Lindberg, Presz, Katila,Truhlar, Piazzolla, Vivaldi Koostöös Elva Linnavalitsusega

SEPTEMBER
3. september kell 18 Elleri saal 
Andres Kaljuste – vioola 
Sophia Rahman – klaver 
Kavas Eller, Pärt 
Kontsert Eller 125 raames  
Koostöös Nargenfestivaliga 2012 

21. september kell 15.30 Elleri saal 
Ansambel Brassical (EMTA)  
Eller Brass (Elleri Muusikakool) 
Kavas klassika, 70-80ndate hitid, filmimuusika

OKTOOBER
1.-18. oktoober SÜGISMUUSIKA FESTIVAL 2012
1. oktoober kell 18 TÜ ajaloo muuseumi valge saal 
9. oktoober kell 19 Rakvere Kolmainu kirik 
Festivali avakontsert / Rahvusvaheline muusikapäev 
Viiulisolistid: Karl Allikvee (Kevad), Marta Mutso (Suvi), Lauriine Kalajas (Sügis),  Toomas Hendrik Ellervee (Talv)  
Ele Sonn - klavessiin 
Elleri Keelpilliorkester. 
Kontsertmeister Mari-Liis Urb 
Kunstiline juht Kristel Eeroja-Põldoja 
Kavas Vivaldi Aastaajad 

8. oktoober kell 18 Tartu raekoda 
Sügismeeleolud akordioniga  
Õp. Külli Kudu akordioniõpilased (Elleri Muusikakool, EMTA) 
Kaasategevad Reet Laube - akordion, Eveli Roosaar – viiul 
Kavas J. S. Bach, Piazzolla, Schnittke, Daquin 
 
8. oktoober kell 18 Elleri saal   
Esinevad noorteosakonna solistid ja ansamblid 
Kavas Grieg, Mancini, Debussy, Schytte, Jurjans  

11. oktoober kell 18 Tartu raekoda 
Viiuli mängud 6 
Õp. Kristel Eeroja-Põldoja viiuliklassi õpilased 
Kavas Svendsen, Sarasate, Mägi, Tubin

15. oktoober kell 18 TÜ ajaloo muuseum 
Puhkpilliosakonna solistid, ansamblid  
Elleri Puhkpilliorkester  
Dirigeerib Toomas Vavilov ja tema meistriklassi õpilased Liina Juhanson, Rene Laur, Brita Reinmann 
Kavas Bizet, Gershwin, Van der Roost, Suppe

16. oktoober kell 18 Tartu raekoda 
Bravo cellissimo 
Õp. Reet Metsa tšelloklassi õpilased 
Kavas Bach, Haydn, Mjaskovski, Fauré

18. oktoober kell 18 Elleri saal 
Mihkel Poll - klaver 
Ivari Ilja - klaver 
Kavas: Lemba Klaverikontsert G-duur, Brahms Klaverikontsert nr 2 B-duur

23. oktoober kell 16 Elleri saal 
Dorpat Trio 
Anna Samsonova – viiul 
Enno Lepnurm - tšello  
Irina Oja-klaver 

25. oktoober kell 18 Tartu Uus Teater 
26. oktoober kell 17 Otsa Muusikakooli saal 
Otsa kooli Big Band – dirigent Siim Aimla 
Elleri kooli Big Band – dirigent Tanel Aavakivi 
Kavas Corea, Hebb, Zavinul, Carmichael, Gershwin, Kikerpuu jt  

25. oktoober kell 18 Elleri saal 
Tanel Joamets – klaver 
Grete Jädal – klaver 
Kavas  
Debussy Images I 
Chopin Polonees-fantaasia 
Chopin Kontsert e-moll 

NOVEMBER
5. november kell 18 Tartu Raekoda  
Õp. Kadri Sepalaane viiuliklassi kontsert 
Klaveril Ieva Kostanda 
Kavas Kreisler, Händel, Dancla, Potstock, Paganini jt.

9. november kell 17 TÜ ajaloo muuseum 
Prof Eva Märtsoni meistriklassi lõppkontsert 
Kavas Telemann, Brahms, Mendelssohn-Bartholdy, Schumann, Haydn, Schubert (5.-9. November, Elleri Muusikakool, Prof Eva Märtsoni meistriklass)

7. november kell 18 TÜ aula 
Klaveriromantika 
Andre Hinn – klaver 
Kavas Schubert, Beethoven, Tubin, Liszt, Ravel

8.-10. november 
Rahvusvaheline Kammermuusika festival FESTARI 
H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, Tallinna Muusikakeskkool, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool, Espoo Muuskainstituut, J. Medinši nim. Riia 1. Muusikakool, Pārdaugava Muusika- ja Kunstikool / Pārdaugavas Music and Art School
8. november kell 18 Tartu Linnamuuseum FESTARI  AVAKONTSERT
9. november kell 14 Elleri saal FESTARI  KAASAEGSE MUUSIKA KONTSERT
9. november kell 18 TÜ aula FESTARI KAMMERMUUSIKAT LÄBI SAJANDITE
10. november kell 14 TÜ ajaloo muuseum FESTARI  LÕPPKONTSERT
MEISTRIKLASSID / FESTARI  

9. november kell 9.15- 13.45 Elleri kool 10. november kell 9.15- 11.30 Elleri kool Professor Petras Kunca (Leedu) ja dotsent Na-Ly Sakkos (Eesti) 
LOENG KAMMERMUUSIKAST / FESTARI
10. november kell 12.00 Elleri saal Kammermuusika õpetamisest: suhtlemispsühholoogia aspektid Empaatia kontseptsioon kammermuusika õppimisel ja õpetamisel Professor Petras Kunca (Leedu) 
 
22. november kell 19 TÜ aula 
28. november kell 19 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone 
Kai Kallastu – sopran  
Kadri-Ann Sumera – klaver 
Kavas Olivier Messiaen "Harawi - Laul armastusest ja surmast"

23. november kell 17.30 Tartu Raekoda  
Õp. Lande Lampe-Kitse flöödiklassi kontsert 
Kaastegevad: 
Pille Taniloo – klaver 
Elle Fuchs – fagott 
Kavas karakterpalad, eesti rahvaviisid, filmimuusika, klassika

DETSEMBER

3.-19. detsember 2012 JÕULUMUUSIKA FESTIVAL

5. detsember kell 17.30 Elleri saal  
Õp. Ursula Chillaud` saksofoniklassi kontsert 
Klaveril Ieva Kostanda, Jaan Kapp 
Kavas Villa-Lobos, Wedgewood, Hinchcliff, Dubois, Botz jt.

6. detsember kell 18 Elleri väike saal 
Läbi sahiseva lume 
Õp. Annela Läänelaidi keelpilliõpilased 
Klaveril Anu Russak, Ieva Kostanda Kavas Böhm, Filipenko, Metlov, Komarovski, Dancla, Elgar

6. detsember kell 18 Elleri saal 
Tampere Muusikaakadeemia külaliskontsert 
Kati Pylkkönen – viiul  
Hanna Lipiänen – viiul  Klaveril 
Tiina Kärblane 
Kavas. 
Maurice Ravel - Rapsoodia Zigane 
Ottorino Respighi - Viiulisonaat h-moll 
Dmitri Šostakovitš - Sonaat op 134 
Vjatšeslav Ovtšinnikov - Ballaad op 2

8. detsember kell 18 Tartu Linnamuuseum  
Õp. Ruth Kuhi kandleõpilased, ansambel KANNELLER 
Kavas Kotovs, Švedas, Benda, J. S. Bach, Veevo, Sisask jt

9. detsember kell 19 Tartu Jaani kirik  
Advendikontsert 
Ragne Saul – sopran 
Merje Uppin – metsosopran 
Maria Kallaste – alt  
Mati Kõrts – tenor 
Tamar Nugis – bass 
Eller Sümfoniett, Elleri kontsertkoor  
Dirigent Lilyan Kaiv 
Kavas:  Boccherini - Variatzioni sull a ritirata notturna di Madrid 
Tšaikovski - Süit Luikede järv   
Charpentier - Te Deum 
Adam - Jõuluöö

10. detsember kell 19 Tartu Linnamuuseum  
Õhtumuusika 
Õp. Kadri Leivategija klaveriõpilased ja kammeransamblid 
Kavas Sisask, Clementi, Haydn, Debussy, Tobias, Rahmaninov, de Falla

11. detsember kell 18 TÜ aula  
Elleri Muusikakooli sünnipäevakontsert 
Solistid, ansamblid  
Elleri puhkpilliorkester, Eller Brass – juhendaja Priit Sonn 
Kavas Poulenc, Debussy, Rosauro, Guilmant, Bruckner jt.

12. detsember kell 18 Paberimuuseum  
Õp. Peep Petersoni kitarriklassi õpilased 
Kavas Mozart, Schultz, Duarte, McFadden, Giuliani, Mertz

13. detsember kell 16 Tartu Linnamuuseum  
Elleri kammerkoori kontsert 
Dirigeerivad II, II ja IV kursuse õpilased 
Kavas Tormis, Lüdig, Sisask, Grieg, Åslund, Alfén, Nystedt jt. 

13. detsember kell 18 Elleri saal  
Päkapiku jõulud 
Reet Metsa tšelloklassi õpilased 
Klaveril Pille Taniloo 
Kavas J. S. Bach, Haydn, Martini, Schlemüller, Gossec, Saint-Saëns

14. detsember kell 13.30 Elleri saal 
Kaasaegne kammermuusika 
Kavas Pärt, Sumera, Tulev, Hosokawa jt

14. detsember kell 17 TÜ aula  
Jõulurõõm  
Noorteosakonna jõulukontsert 
Elleri Noortekoor – dirigent Külli Lokko 
Noorteosakonna orkester - juhendaja õp. Annela Läänelaid 
Flöödiansambel – juhendaja õp. Anneli Kuusk 
Solistid 
Kavas Jenkins, Jõks, Maasalo, Hinchcliff, Harle, Tanada, Bizet, Raadik, Tätte

16. detsember kell 16 TÜ aula  
Kadri-Ann Sumera - klaver 
Jaan Kapp - klaver 
Kavas klaveriteosed neljal käel 
Rahmaninov - 3 pala op 11 
Schubert - Rondo A-duur op 107 
Brahms - Variatsioonid 
Robert Schumanni teemale Es-duur op 23 
Hindemith - 8 valssi "Kolm imekaunist Schwarzwaldi neidu" op 6

17. detsember kell 17 Elleri saal Alo 
Põldmäe kompositsiooniklassi õpilased 
Anni Avi, Kaisa Kuslapuu, Algis Pauljukaitis, Karl Joosep Pihel, Imre Rohuväli,  Marta-Liisa Talvet, Marili Tomingas, Roland Viilukas

17. detsember kell 18 Tartu raekoda 
Laulame jõulud valgeks 
Esinevad lauluosakonna õpilased 
Klaveril Jaanika Rand-Sirp, Epp Hansberg, Viiu Maimik, Viive Pajuri 
Kavas Purcell, Falconieri, Paisiello, Glinka, Händel, Mozart, Donizetti jt.

17. detsember kell 19 Elleri saal 
Vasksed jõulud 
Priit Sonni puhkpilliklassi õpilased 
Klaveril Kadri-Ann Sumera 
Kavas Czerny, Randall, Daugela, Purcell, Arutjunjan, Marchand 

18. detsember kell 18 Tartu raekoda 
Lummavad helid Raivo Rebase löökpilliklassi õpilased 
Klaveril Kaja Bleive, Andre Hinn 
Kavas Wright, Mozart, Palijev, Dvořák, Polonsky, Monti 

JAANUAR
10.1  kell 18 Tartu Linnamuuseum 
Kristina Kriit – viiul 
Andre Hinn – klaver

14.1 kell 16 Elleri saal 
Tanel Joametsa Elleri kooli ja EMTA õpilased 
Andrei Zevakin, Džessika Teiman, Tiina Tomingas, Maila Laidna Kavas: Bach, Mozart, Czerny, Moszkowski, Chopin, Debussy, Rahmaninov

23.1 kell 18 Raekoja saal 
Pille Taniloo klaveriõpilaste kontsert 
Noorteosakond +  keskaste 
 
VEEBRUAR

Põhjamaade muusika pidunädal 3.-11. veebruar 2013
P 3. veebruar kell 16 Tartu Ülikooli aula  
PÕHJAMAADE PÄRLID 
Elleri Keelpilliorkester ja Turu konservatooriumi kammerorkester
E 4. veebruar kell 13.30-15 Elleri saal 
Alo Põldmäe loeng. TROLDHAUGENI SUURMEHED – GRIEG JA SAEVERUD
E 4. veebruar kell 18 Elleri saal 
VEEBRUARITUULED: Elleri kooli puhkpilliosakonna kontsert
T 5. veebruar kell 13.30-15 Elleri saal 
Galina Kulikova loeng. NORRA JA TAANI MUUSIKUD GRIEGI AJASTUL
T 5. veebruar kell 18 Tartu Ülikooli aula 
KAMMERMUUSIKUD SOOMEST JA EESTIST 
klaveritrio Smolander/Laitinen/Smolander; klaveriduo Müntel/Toots 
K 6. veebruar kell 13.30-15 Elleri saal 
Mikk Sarve loeng. SAAMI MUUSIKA
K 6. veebruar kell 18 Elleri saal 
ELLERI KOOLI SAKSOFONIKLASSI KONTSERT
N 7. veebruar kell 13.30-15 Elleri saal 
Katrin Alleri loeng. RAUTAVAARA SÜMFOONIATE MAAILM
N 7. veebruar kell 18 Elleri saal 
ELLERI KOOLI NOORTEOSAKONNA KONTSERT
N 7. veebruar kell 19 Elleri kooli kinosaal (ruum 317) 
FILMID ISLANDI POPMUUSIKAST  „Karjuv meistriteos“, „Sigur Rós kodus“
R 8. veebruar 13.30-15 Elleri saal 
Märt-Matis Lille loeng. TEADVUSE VOOG PÕHJAMAADE MUUSIKAS
R 8. veebruar kell 18 Tartu Linnamuuseum 
TAANI ÕUKONNA LAUTOMUUSIKAST PÕHJAMAADE ROMANTIKUTENI 
Elleri kooli kitarriklassi õpilased 
E 11. veebruar kell 19 Tartu Uus Teater 
KARGED RÜTMID 
Elleri kooli rütmimuusikaosakonna õpilased

12. veebruar kell 18 Vanemuise kontserdimajas 
 „Väike muusa“ 
 
12. veebruar kell 18 Tartu raekoja saalis 
Kadri Sepalaane viiuliõpilaste kontsert 
 
14.2 Elleri saal ja väike saal 
Vabariikliku puhkpillikonkursi Tartu regiooni voor 

19.2 kell 18 Tartu raekoda 
Kristel Eeroja-Põldoja viiuliõpilaste kontsert

28.2 kell 18 Rakvere Kauri kool 
Muusikatund 
Elleri kooliga Kitarriklassi õpilaste kontsert

MÄRTS
5.3 kell 18 Tartu linnamuuseum 
Kammermuusika kontsert 
Taavi Orro, klarnet Miina Laanesaar, viiul Maila Laidna, klaver 
Kavas: Messager, Poulenc, Franck

6. märts kell 18 Tartu raekoja saalis 
Reet Metsa tšelloõpilaste kontsert

7. märts kell 15 Elleri saal 
Aime Karm – 90 (13.1.1923 – 22.2.2006) 
Mälestuskonverents  Kontsert Elleri saalis kell 18

8.-9. märts 
Elleri nüüdismuusika päevad 
8. märts kell 12 Elleri saal 
Tuuliki Jürjo, Narva koolikoori oreliõpetaja, esitleb oma oreliloomingu trükist "Narva Lastealbum nr. 2" 
Narva koorikooli ja Keila muusikakooli õpilased
8. märts kell 13.30 filmieelne tutvustus, film Elleri kooli kinosaalis (317) 
Dorian Supini film „Quinta Essentia“ Heino Ellerist (90 minutit)
8. märts kell 18 Tartu Linnamuuseumi saal 
Ansambel Una Corda ja Elleri kooli kandleõpilased
9. märts kell 14 Elleri saal  
Üle-eestiline noorte loomingu päev

11.3 kell 17 Elleri saal 
Elleri kooli löökpilliklassi kontsert

11.3 kell 18.30 Elleri saal  
Ralf Taal, kavas Beethoven  

12. märts kell 12.00 Elleri saal 
Tulevikumuusikud konkurss

13.3 kell 17 Tartu kunstimuuseumi viltuses majas (Raekoja plats 18) 
KELMIKALT KEVADESSE 
Lande Lampe-Kitse flöödiõpilaste kontsert 
Esinevad: Agu Kohv, Cassandra Pastak, Sigrid Tomson, Hanna Mari Semjonov, Leen Altmets, Meelimari Sutrop, Helena Kullas, Karoliina Aruksaar 
elektriklaveril Anu Russak 

14.3 kell 16 Elleri saal 
Kooridirigeerimise osakonna kammerkoori kontsert ja Richard Ritsingu stipendiumide üleandmine

15.3 kell 10 Elleri saal  
Tartu regiooni keelpillimängijate konkurss 

27. märts kell 18 Tartu raekoja saal 
Esinavad Marit Sukk (Elleri kool) ja Mikk Langeproon (Otsa kool) akordionil

27. märts kell 18.00 Rakvere Kauri kool 
Muusikatund Elleri kooliga Elleri kooli klaveriosakonna kontsert

APRILL
4.4 kell 12 Genklubi 
Elleri kooli rütmimuusika osakonna (ERMO) noorte loomingukonkurss

5.4 kell 17 Tartu raekoja saal 
Elleri kooli ja Otsa kooli klassikalise laulu õpilaste kontsert 
Kontsert on pühendatud Mart Saare 130. sünniaastapäevale, kõlab ka Ester Mägi, Miina Härma, Mihkel Lüdigi ja teiste eesti heliloojate looming

11.-14.4 Elleri koolis 
ESTA konkurss

14.4 kell 12 Tartu ülikooli aula  
Vabariikliku noorte keelpillimängijate konkursi lõppkontsert

15.4 kell 18 Tartu Salemi kirik 
Esinevad Elleri kontsertkoor, Elleri noortekoor ja E STuudio tütarlastekoor Dirigendid: Lilyan Kaiv, Külli Lokko ja Küllike Joosing

17.4 kell 17.30 Elleri saal 
Külli Kudu akordioniklassi kontsert

21.4 kell 14 Tartu ülikooli aula 
Tartu regiooni muusikakoolide kevadkontsert 

22.4 kell 15 Elleri kool 
EMTA klavessiiniõpilaste kontsert 
Korraldab EMTA (Imbi Tarum)

P 28.4 kell 16 Tartu Uus Teater 
Kontsert-arvestus Eller Big Band, dirigent Tanel Aavakivi, solistid

E 29.4 kell 18 Salemi kirik 
Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Priit Sonn Solistid: Toomas Vana (Sibeliuse akadeemia), Mihkel Kallip (Eesti muusika- ja teatriakadeemia), Erle Kont, Liina Juhanson, Taavi Orro, Jüri Jõul, Paul Aleksander Tarand, Mait Peterson, Magnus Leopard, Imre Leopard Kavas: Brandt, Gröndahl, Barat, Rossini, Rimski-Korsakov, Guilmant, Ringleben jt

T 30.4 kell 18 Tartu raekoja saal 
Elleri kooli klassikalise laulu õpilased Vivian Kallaste ja Karmen Puisi lauluklassist

T 30.4 kell 16 Põlva muusikakool  
Brita Reinmann löökpillidel, kaastegev Liina Juhanson flöödil

MAI
N 2. mai kell 11 Elleri saal 
NO lõpueksam: harf

N 2. mai kell 15 Elleri saal 
Löökpillikontsert Brita Reinmann ja Tiit Joamets km Andre Hinn

N 2. mai kell 18 Tartu linnamuuseum  
ERMO jazz-pop-laulu õpilaste kontsert

L 4. mai kell 12 Elleri saal  
Kontsert emadele 
õp Annela Läänelaidi õpilased

L 4. mai kell 13 Väike saal 
NO lõpueksam: kannel, akordion

T 7. mai kell 17 Räpina muusikakool 
Liina Juhanson flöödil, kaastegev Linda Juhanson flöödil, km Ieva Kostanda

N 9. mai kell 16 Väike saal 
NO  lõpueksam: trompet ja löökpillid 
 
N 9. mai kell 18 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saal (Rakvere, Lai 7) 
Muusikatund Elleri kooliga 
ERMO: Jana Kütt, vokaal

R 10. mai kell 18 Tartu raekoja saal 
NO lõpueksam: keelpillid

T 14. mai kell 18 Elleri saal 
NO lõpueksam: klaver

K 15. mai kell 18 Tartu ülikooli aula 
Tulevikumuusikud 
Kammerkontsert

N 16. mai kell 17 Elleri saal 
NO lõpetajate kontsert-aktus

R 17. mai kell 17 Tartu ülikooli aula 
NO Suur kevadkontsert

R 17. mai kell 17 Tartu raekoda 
Klassikalise laulu osakonna õpetajate Jelena Suiki ja Taisto Noore lauluklassi kontsert

L 18. mai kell 11 Tartu I muusikakooli saal 
Liina Juhanson flöödil, kaastegev Brita Reinmann löökpillidel, km Ieva Kostanda

T 21. mai kell 14 Elleri saal 
Tulevikumuusikud 
Alo Põldmäe loominguõpilaste kontsert

T 21. mai kell 18 Sürgavere põhikool 
Brita Reinmann, km Andre Hinn

T 21. mai kell 20 Tartu jazzklubi 
Lembit Saarsalu saksofoni- ja improvisatsiooniklassi kontsert SVING, SVING, SVING!

K 22. mai kell 18.00 Tartu ülikooli aula 
Tulevikumuusikud  
Sümfooniaorkester ja solistid

N 23. mai kell 18 Tartu Linnamuuseum 
Eveli Roosaare õpilaste kontsert  
MÄNGIME BACHI 
osaleb keelpilliansambel, kaastegev Ele Sonn klavessiinil

R 24. mai kell 18 Tartu Salemi kirik 
Kooridirigeerimise osakonna kammerkoori kontsert 

E 27. mai kell 10.30 Elleri saal 
Riigieksam-kontsert Kontsertmeistri klass 
 
E 27. mai kell 13 Väike saal 
Riigieksam Kooridirigeerimine: töö kooriga 
 
E 27. mai kell 18 Tartu ülikooli aula  
Riigieksam-kontsert Kooridirigeerimine 
 
T 28. mai kell 16 Jõgeva muusikakool  
Brita Reinmann, km Andre Hinn 
 
T 28. mai kell 17 Tartu raekoja saal 
Riigieksam-kontsert Klassikaline laul 
 
K 29. mai kell 11 Tartu Uus Teater 
Riigieksam-kontsert Rütmimuusika instrumendi eriala + ansambel

K 29. mai kell 15 Tartu Uus Teater 
Riigieksam-kontsert Rütmimuusika laulu eriala + ansambel

R 31. mai kell 11 Elleri saal 
Riigieksam-kontsert Klaveri eriala

R 31. mai kell 17 Viljandi muusikakool 
Brita Reinmann, km Andre Hinn

R 31. mai Tartu raekoja saal kell 18 
Riigieksam-kontsert Keelpillide eriala 

JUUNI
E 3. juuni kell 12 Elleri saal 
Riigieksam-kontsert Puhk- ja löökpillide eriala

K 5. juuni kell 11 Elleri saal 
Riigieksam-kontsert Kammeransambel

L 8. juuni kell 14 Tartu ülikooli aula 
Lõpetajate kontsert-aktus