Kontserttegevus 2013-2014


AUGUST
 
E 26. august 2013 kell 15
TÜ ajaloomuuseumi saal
Elleri Muusikakooli avaaktus
 
N 29. august kel 18
Elleri saal
Tanel Joamets, klaver
kaastegev Ebe Müntel, klaver
kavas:
Mozart, Chopin, Skrjabin
 
SEPTEMBER
 
E 2. september kell 17
TÜ ajaloomuuseumi saal
Elleri Muusikakooli noorteosakonna avaaktus
 
L 21. september kell 15
Elleri saal
Muusikat vibrafonile
esitab Tiit Joamets, Antwerpeni Flaami Kuningliku Konservatooriumi üliõpilane
Kavas: Bach, Friedman, Rosauro, Živkovic, Glentworth
 
OKTOOBER
 
T 1. oktoober
Muusikapäev
Elleri Muusikakooli õpilaste kontserdid Tartus ja Lõuna-Eestis
 
Olustvere mõis                                   
Palamuse Rahvamaja                          
Nõo kultuurimaja saal, kaastegevad Nõo Muusikakooli õpilased
Ülenurme Muusikakooli kammersaal      
 
Võrumaa Kutsehariduskeskuse aula (Väimelas)
Räpina Aianduskool                  
 
Tartu Karlova Gümnaasiumi saal           
Luua Metsanduskooli mõisahoone                  
 
Haridus- ja Teadusministeeriumi saal    
Tartu Kunstikooli valge klaveri klass     
 
Otepää Muusikakooli saal                    
Tõrva Kirik-Kammersaal, Elleri Noortekoor
 
Põltsamaa Muusikakooli saal      
Lähte Ühisgümnaasiumi saal                
 
R  4. okt kell 18 Tartu Linnamuuseumi saal
Tšelloõhtu
Indrek Leivetegija, tšello
Tatiana Chernichka, klaver
 
N 17. oktoober kell 18
Raekoja saal
Kadri Sepalaane viiuliõpilaste kontsert
 
21.-27. oktoober Elleri Muusikakooli sügismuusika festival PÄRIS
pühendatud kultuuripärandi aastale
 
E 28. oktoober kell 17.30
Elleri Noortekoor, dir Külli Lokko
 
T 29. oktoober kell 18
Raekoja saal
Kristel Eeroja-Põldoja viiuliõpilaste kontsert
proov kell 17
 
T 29. oktoober kell 19
Elleri saal
Puhkpilliosakonna kontsert
 
K 30. oktoober kell 18 Võru Muusikakool
Elleri Keelpilliorkester, kunstiline juht Kristel Eeroja-Põldoja
Eesti klassika
Veljo Tormis Süit muusikast filmile „Kevade“
Jaan Rääts Kontsert kammerorkestrile
Heino Eller Viis pala keelpilliorkestrile
 
N 31. oktoober kell 18
Tartu Linnamuuseumi saal
Reet Metsa tšelloõpilaste kontsert
 
NOVEMBER
 
K 6. november kell 18 Elleri saal
Grete Jädal, klaver (EMTA III kursus, õp Tanel Joamets)
kavas: Mozart, Chopin, Debussy, Skrjabin
 
7. - 9. nov FEsTaRi  Espoos       
 
R 22. november kell 15-17 Väike saal
Otsa ja Elleri Muusikakoolide üldklaveri osakondade ühiskontsert
E 25. november kell 16 Tartu Linnamuuseumi saal
Saksofoniklassi kontsert
 
K 27. november kell 15 Elleri saal
Muusikakoolide Liidu aastapäevakontsert
 
DETSEMBER

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL 3.–20. detsember
T 3. detsember kell 17 Tartu Linnamuuseumi saal
OOTUS
Kooridirigeerimise osakonna kammerkoor, saksofonid
 
K 4. detsember kell 17.30 Elleri saal
LÄBI LUME SAHISEVA
Annela Läänelaidi keelpilliõpilased
klaveril Anu Russak
 
N 5. detsember kell 17 Tartu Linnamuuseumi saal
TUBANE ADVENDIKALENDER, Karl Joosep Pihel klavessiini
Elleri Muusikakooli akordioni- ja kandleõpilased,
 
P 8. detsember kell 19 Tartu Jaani kirik         
TEEKOND VÕLUILMA
Eller Sümfoniett, dirigent Lilyan Kaiv
Johann Strauss Perpetuum mobile op 257
Ludwig van Beethoven  Sümfoonia nr. 1 op 21 C-duur
Gustav Maher  Sümfoonia nr. 1  D-duur "Titan" III osa
John Williams  Harry Potter symphonic  suite
 
E 9. detsember kell 18 Elleri saal, koridorid, klassid
KAASAEGNE KAMMERMUUSIKA
korraldab Ursula Chillaud
 
T 10. detsember kell 18 Tartu Ülikooli aula
AASTAPÄEVAKONTSERT
Elleri Muusikakooli 94. sünnipäeva kontsert
Elleri Kontsertkoor, dirigent Lilyan Kaiv, Elleri Muusikakooli õpilased
 
N 12. detsember kell 17 Tartu Ülikooli aula
JÕULURÕÕM
Elleri Muusikakooli noorteosakond
R 13. detsember kell 17 Elleri Muusikakooli väike saal
IMELISED FLÖÖDIVIISID
Elleri Muusikakooli noorteosakonna flöödiõpilased
õpetajad Anneli Kuusk ja Lande Lampe-Kits
 
R 13. detsember kell 18 Elleri saal
VASKSED JÕULUD
Priit Sonni õpilased
L 14. detsember kell 16 Elleri saal
JÕULUMÕTTED
Elleri Muusikakooli kitarriklass
 
P 15 detsember kell 15 Elleri saal
JÕULUKONTSERT
Esinevad Eveli Roosaare õpilased ja ansamblid
Klaveril Ebe Müntel
 
E 16. detsember kell 18 Elleri saal
HEAD TUULED
Elleri Muusikakooli puhkpilliosakond
T 17. detsember kell 16.30 Väike saal
Tiina Konksu klaveriklassi kontsert
proov kell 16.15
T 17. detsember kell 18 Raekoja saal
LAULAME JÕULUD VALGEKS
Elleri Muusikakooli klassikalise laulu osakond
T 17. detsember kell 19 Saksa Kultuuri Instituudi saal
KAUNIST KLAVERIMUUSIKAT JÕULUDEKS
Tanel Joametsa klaveriõpilased, Tiit Joamets löökpillidel
K 18. detsember kell 18 Elleri saal
JÕULUD UUE MUUSIKAGA
Alo Põldmäe kompositsiooniõpilased
 
N 19. detsember kell 18 Saksa Kultuuri Instituudi saal
VÄRVILISED HELID
Elleri Muusikakooli löökpilliklass, kaastegev Tiit Joamets
R 20. detsember kell 21 Tartu Jazzklubi
JÕULULAULUD TARTU JAZZKLUBIS
Elleri Muusikakooli rütmimuusika osakonna õpilased
 
JAANUAR 2014
 
24.- 25. Jaanuar
Vabariiklik kolme kooli pianistide KONKURSS
H. Elleri nim TMK – Elleri saal
Zürii:  esimees – Lembrit Orgse (EMTA)
Piret Habak (TMKK)
Siim Poll (G. Otsa nim TMK)
Tanel Joamets (H. Elleri nim TMK)
 
 
VEEBRUAR 2014
 
18. veebruar
„Viiuli mängud 9“, Tartu Raekoja saal
Esinesid õpetaja Kristel Eeroja- Põldoja viiuliklassi õpilased
Klaveril Anne-Mai Palm ja Kadri-Ann Sumera
 
21. veebruar
Elleri Keelpilliorkestri kontsert,  TÜ. Ajaloomuuseum
Kunstiline juht  Kristel Eeroja-Põldoja
Solistid: Ranno Tamm (viiul) ja Karen Kriit (vioola)
 
25. veebruar
„Tribute to Marju Kuut, Tartu Jazziklubis
Esinesid Rütmimuusikaosakonna õpilased
 
MÄRTS 2014
 
03. märts
Õpetaja Reet Metsa tšelloklassi kontsert  Tartu Raekoja saal
Klaveril Anne-Mai Palm
 
 
04.-09. Märts
ELLERI NÜÜDISMUUSIKA PÄEVAD
 
04. märts
Avakontsert,  Elleri saal – esinesid Ellerikooli õpilased
05. märts
Loeng-Ettekanne „Juhan Aavik ja tema seosed Elleri koolkonnaga“
Lektor Marili Tomingas (juhendaja Katrin Aller)
06. märts
„…Peegeldused akordionil…“, Tartu Raekoja saal
Esinesid Ellerikooli akordionistid
07. märts
„Elleri päev“
Näituse „Elleri koolkonna noodirariteete Alo Põldmäe kogust“ avamine
Ettekanne teemal „Heino Eller ja Tartu“
Lektor Alo Põldmäe
Kontsert „Kodumaine viis“, Elleri saalis
– esinesid NO ja keskastme klaveriõpilased
08. märts
„Kitarrigelinad“, Tartu Linnamuuseum
Esinesid Peep Petersoni kitarriklassi õpilased
09. märts
Üle-eestiline noorte loomingupäev, Ellerikooli väike saal
Osalesid: Otsakool, TMKK, Ellerikool ja konkursi „Lustlik klaver 2013“ parimad
 
08.- 09. märts
Vabariiklik kolme kooli Puhkpillimängijate konkurss
H. Elleri nim TMK – Elleri saal
Puupuhkpillide žürii: Toomas Vavilov (EMTA, esimees)
Neeme Punder (Võru MK, Eesti Kontsert)
Jandra Puusepp (Rapla MK)
Vaskpuhkpillid ja löökpillid žürii:
Peeter Margus ( ERSO, esimees)
Mart Kivi (Rahvusooper Estonia)
Ilja Šarapov (Teater Vanemuine)
 
08. märts
Vabariiklik kolme kooli Kooridirigentide konkurss
Tallinn EMTA
Osalesid: Ellerikool, Otsakool ja TMKK
Zürii: Kuno Areng (esimees)
Risto Joost
Elo Üleoja-Kaarepere
 
14. märts
õp. Kadri sepalaane viiuliklassi kontsert, Tartu raekoja saal
Klaveril: Ieva Kostanda
 
26. märts
ERMO Noorte loomingukonkurss, Elleri saal
 
APRILL 2014
 
09. aprill
Esinevad H. Elleri nim TMK noorteosakonna puhkpillieriala lõpetajad
TÜ Ajaloomuuseum      
Klaveril: Anu Russak, Ieva Kostanda , Jaan Kapp
 
13. aprill
Tartu regiooni muusikakoolide Kevadkontsert, TÜ. aulas
Osalesid: Ülenurme Muusikakool, Tartu Valla Muusikakool, Elva Muusikakool,      Nõo Muusikakool, Tartu II Muusikakool, Põltsamaa Muusikakool, Ilmatsalu Muusikakool, Alatskivi Kunstide Kool, Jõgeva Muusikakool, Tartu I Muusikakool, H. Elleri nim TMK
 
17. aprill                    
Vabariiklik kolme kooli vaheline noorte akordionistide konkurss H. Elleri nim TMK
 
21. aprill
Kontsert „Eleegiline“  Põlva Muusikakool ja H. Elleri nim TMK
Sigrid kuulmann (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Marko Marin (klaver)
 
27. aprill
Otsakooli ja Ellerikooli keelpillimängijate kevadkontsert
TÜ Ajaloomuuseum
 
29. aprill
Vivian Kallaste ja Karmen Puisi lauluklassi kontsert
Tartu Raekoja saal
Klaveril: Epp hansberg, Viiu Maimik ja Eve Müntel
 
MAI 2014
 
06. mai
Kotsert koolilõpukavaga, Tartu II Lastemuusikakool
LY LAUR (akordion)
 
07. mai
„Kandle kontsert“, Elleri saal
Esinevad: Otsakooli ja Ellerikooli kandleõpilased ja-õpetajad
Ning külalisena Hedi Viisma (Sibeliuse Akadeemia)
 
09. mai 
H. Elleri nim TMK puhkpilliõpilaste kontsert, TÜ ajaloomuuseum. Klaveril: Anu Russak, Ieva Kostanda, Jaan Kapp
 
12. mai
Elleri Muusikakooli NO 9. klassi keelpilli eriala lõpueksam-kontsert
Tartu raekoja saal
Esinesid: Laura Danilas, Anita Avakova, Joanna Marion Lõhmus, Saimi Ester Kortelainen, Lota Loviisa Rohtla, Joosep Reimaa
Klaveril: Ebe Müntel, Ieva Kostanda, Kadri-Ann Sumera, Jaan Kapp
 
15. mai
Jelena Suiki ja Taisto Noore lauluklassi kontsert, Tartu Raekoja Saal. Klaveril: Viive Pajuri ja Ebe Müntel
 
 
13.- 19. mai
TULEVIKUMUUSIKUD 2014
 
13. mai
Kammerkontsert, TÜ. aula
Esinesid: Elleri kooli keskastme solistid ja ansamblid
 
14. mai
Kooridirigeerimisosakonna kammerkoori kontsert, Elleri saal
Dirigeerisid: Jaanus karlson, Artur Nagel, Marieta Mõttus-Asson, Kärolin Orav, Helen Seppa, Matiss Briedis, Kerttu Liisa Sepp, Eliisa Sakarias, Karina Kivikas
Kitarril: Karl Madis Pennar
 
14. mai
NO suur kevadkontsert, TÜ. aulas
 
16. mai
Kontsert Koolilõpukavaga, Tartu Linnamuuseum
Jaana Suia (vioola), Veeda Kala (klaver)
Kontsertmeister: Jaan Kapp
 
16. mai
H. Elleri nim TMK Noorteosakonna lõpetajate kontsert-aktus
Elleri saal
Muusikaliste tervitustega esinesid: Saimi Ester Kortelainen (viiul)  
Priit Peterson (kitarr), Rahel Toomik (altsaksofon), Carolin Karo  (klaver), Joosep Reimaa (viiul) ja Artur Reinpõld (metsasarv)
Klaveril : Kadri-Ann Sumera, Ieva Kostanda, Ebe Müntel
 
17. mai
Kontsert Koolilõpukavaga, Otepää Raekoda
LY LAUR (akordion)
 
19. mai
Tulevikumuusikud – Galakontsert, Tü. aulas
Eller Sümfoniett, dirigent Lilyan Kaiv
Solistid: Karl Allikvee (viiul), Helis Oidekivi (flööt), Anželika Sikut  (laul), Toomas Hendrik Ellervee (viiul), Magnus Leopard (tromboon), Karmen Urb (viiul), Veeda kala (klaver), Erle Kont (klarnet), Raiko Raalik (laul), Hanna-Liina Vingel (viiul), Bertha Kiur (saksofon), Ranno Tamm (viiul), Armas Riives (tšello), Jelizaveta Bukina (klaver)
 
21. mai
Kontsert koolilõpukavaga, Tartu Linnamuuseum
Helin Pihlap (viiul), Gerda Merila (kannel), Mirjam Rennit (tšello)
Klaveril Jaan Kapp
 
21. mai
Tartumaa Akordionimängu seltsi kevadkontsert
H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis
                                 
22. mai
Kooridirigeerimise eriala riigieksam-kontsert, TÜ. aula
Esinesid: Kooridirigeerimisosakonna kammerkoor
Tartu naiskoor „Domina“, Tartu Maaülikooli meeskoor „Gaudeamus“, E Stuudio Noortekoor, E Stuudio Kammerkoor
Dirigendid: Helen Seppa, Eliisa Sakarias, Karina Kivikas, Artur Nagel
 
26. mai – 04. juuni   
Elleri Muusikakooli Riigieksam-kontserdid 2014
 
26. mai
Kontsertmeistri klass, Elleri saal
Jelizaveta Bukina ja Veeda Kala
 
26. mai
Akordioni klassi riigieksam-kontsert
Ly Laur
 
26. mai
Kandle eriala riigeksam-kontsert
Gerda Merila
 
28. mai
Rütmimuusika osakonna riigieksam –kontsert, Tartu laululava saal
Marko Uibo, Jorven Viilik, Maimu Jõgeda, Jaanis Kill, Tõnis Koppel, Paul Neitsov, Kristiina Päss, Susanna Aleksandra Veldi
 
28. mai
Keelpillide eriala riigieksam-kontsert, Tartu raekoja saal
Isabella Urbel (viiul), Merlin Otsing (viiul), Helin Pihlap (viiul),
Jaana Suija (vioola), Mirjam Rennit (tšello), Gloria Kadarpik (viiul)
 
29. mai
Klaveri eriala riigieksam-kontsert, Elleri saal
Jelizaveta Bukina, Veeda Kala
 
29. mai
Puhkpillide eriala riigieksam-kontsert, Elleri saal
Karl-Elias Teder (saksofon), Bertha Kiur (saksofon), Taavi Orro (klarnet)
 
31. mai
Klassikalise laulu riigieksam-kontsert, TÜ. Ajaloomuuseum
Anželika Sikut, Annaliisa Rebane, Getter Unt
 
JUUNI 2014
 
02. juuni
Tartu laulupeo muusikanädala avakontsert, Tartu Jaani kirik
Eller Sümfoniett, Elleri Kontsertkoor, dirigent Lilyan Kaiv
Kavas: A. Pärt Fratres, T. Kõrvits „Kreegi vihik“
 
03. juuni
Kammeransambli riigieksam-kontsert , Elleri saal
 
04. juuni
Kompositsioonieriala riigieksam, klass 311
 
04. juuni
„Õhtu Kammermuusikaga“, Tartu Linnamuuseum
Taavi Orro (klarnet), Erle Kont (klarnet), Jaan Kapp (klaver), Märten Karm (klaver)
 
04. juuni                     
Löökpilliõpilaste kontsert, Elleri saal
Esinesid: Gertrud Leopard, Tiit Joamets, Maimu Jõgeda
 
08. juuni
H. Elleri nim TMK 70. Lennu lõpetajate Kontsert-aktus, TÜ. aula
LÕPETAJAD:
Klaveri eriala: Jelizaveta Bukina (õp. Ruth Ernstson), Veeda Kala (õp. Pille Taniloo), Alla Yaroshenko (õp. Tanel Joamets)
Keelpilli eriala: Gloria Kadarpik (õp. Kadri Sepalaan), Merlin Otsing (õp. Kristel Eeroja-Põldoja), Helin Pihlap (õp. Tõnu Reimann), Jaana Suia ( õp. Eva-Maria Sumera), Isabella Urbel (õp. Kadri Sepalaan), Marju Varblane (õp.      Andri Annus)
Kandle Erlala: Gerda Merila (õp. Ruth Kuhi)
Puhkpilli eriala: Bertha Kiur (õp Ursula Chillaud), Taavi Orro (õp. Tõnu Kalm), Karl-Elias Teder (õp. Ursula Chillaud)
Akordioni eriala: Ly Laur (õp. Külli Kudu)
Klassikalise laulu eriala: Annaliisa Rebane (õp. Karmen Puis), Anželika Sikut (õp. Vivian Kallaste), Mehis Tiits (õp. Taavi Tampuu), Getter Unt (õp. Vivian Kallaste)
Kooridirigeerimise eriala: Karina Kivikas (õp. Karin Herne), Artur Nagel (õp. Lauri Breede), Eliisa Sakarias (õp. Lauri Breede), Helen Seppa (õp. Alo Ritsing)
Kompositsiooni eriala: Marili Tomingas (õp. Alo Põldmäe)
Rütmimuusika instrumendi eriala: Maimu Jõgeda ( õp. Jaak Lutsoja), Jaanis Kill (õp. Oleg Pissarenko), Tõnis Koppel (õp. Mingo Rajandi), Paul Neitsov (õp. Oleg Pissarenko), Marko Uibo (õp. Jaak Lutsoja), Jorven Viilik (õp. Mingo Rajandi)
Rütmimuusika laulu eriala: Kristiina Päss (õp. Ursel Oja), Susanna Aleksandra Veldi (õp. Ursel Oja)
 
13. juuni                     
Elleri keelpilliorkestri kontsert, Kanepi Jaani kirik
Kunstiline juht Kristel Eeroja-Põldoja
Solistid: Ranno Tamm (viiul), Karen Kriit (vioola)