XVII Eesti Noorte Tšellistide Festival 11.-12. veebruar 2017 Tartu Heino Elleri Muusikakool

XVII Eesti Noorte Tšellistide Festival
Eesti Noorte Tšellistide Festival toimub tänavu juba 17t korda. Festivali algatajaks on meie kooli tšelloõpetaja Reet Mets. See on eriliselt oodatud sündmus kogu vabariigis. Eelkõige pakub festival täiendust ja kokkusaamist Eesti tšelloõpetajetele. Kahepäevasesse kavasse mahub ühiskontsert ja metoodiline täiendus. Praktilisi tunde ja loenguid on pidanud tšellopedagoogid nii Eestist kui tunnustatud pedagoogid välismaalt. 

Festival on toimunud enamasti Tartus, ent ka Türil, Pärnus ja Tallinnas.

...................................................................................................

KAVA

L 11. veebruar kell 12  

Tšellistide kontsert Tubina saalis

P 12. veebruar kell 10.30

Mart Laasi loeng "Täpsus ja kontroll pillimängus"

Reet Metsa loeng "Probleemid tšellomängu algõppes ja nende lahendamine"

LAUPÄEVASE TŠELLISTIDE KONTSERDI KAVA

I klass

A. Dvorak "Humoresk"
Miko Marius Onni, õp Heli Sommer, Viljandi MK

S. Suzuki Allegretto
Hailo Kala, õp Reet Mets, H.Elleri nim.Tartu MK

N.Baklanova "Mazurka" 
Egert Eerik Rees, õp R. Mets
H. Elleri nim.Tartu MK

traditsionaal "Mary lambatall"
Marion Ida Vinkler, õp H. Sommer, Pärnu MK

P. Martin "Esimene kaotus"
Ats Vabamäe, õp H. Sommer, Pärnu MK

lastelaul "Tuule laul"
Mari-Liis Jukk , õp Kirke Roosaar, Põltsamaa MK

S. Suzuki "Allegro"
Karl-Markus Trumm, õp K. Roosaar
Põltsamaa MK

J. B. Lully "Lauluke" 
Nora Kallau, õp Irina Matveus, Pärnu MK

Lastelaul "Mõmmilaul"
Sander Vare, õp I. Matveus, Pärnu MK

C. Webster "Skertso"
Adelina Zadiran, õp I. Matveus Pärnu MK

D. Kabalevski "Marss"
Robin Kluge, õp Lembi Mets, Nõmme MK


N. Baklanova "Mazurka"
Graham Kruusamägi, õp. Ardo Västrik,TMKK

II klass 

A. Nölck "Meloodia" 
Richard Heinrich Laht, õp R.Mets, Elleri MK

A. Aleksandrov "Sügis"
Adrian Georg Zurbuchen, õp K. Plink
Rapla MK

H. Purcell "Rigaudon"
Piia Heinmaa, õp H. Sommer, Pärnu MK

R. Schumann "Lõbus talupoeg"
Edward Pukk, õp H. Sommer, Pärnu MK

K. ja H. Colledge "Punkti polka"
Johannes Alliku, õp H. Sommer, Pärnu MK

I. Stravinski "Largetto" 
Markus Peäske, õp Paul-Gunnar Loorand 
Rapla MK

J. Haydn "Andante"
Anete Otti, õp P. G. Loorand, Rapla MK

W. A. Mozart "Saksa tants"
Marta Miia Volens, õp K. Roosaar
Põltsamaa MK

G. B. Pergolesi "Laul" 
Ingrid Annelore Ritval, õp H. Sommer
Viljandi MK

D. Kabalevski "Hommikuvõimlemine"
Jaagup Piirsalu,õp A. Väsrtik, TMKK

D. Blackwell "Lazy scale"
Lisandra Liiva, õp Egmont Välja, Keila MK

M. Balakirev "Mängi minu torupill"
Marta Mia Ploomipuu, õp Heli Ilumets
Ülenurme MK

R. Schumann "Lõbus talupoeg"
Mihail Romanov, õp Marta-Jaana Staškevitš Lasnamäe MK

S. Suzuki "Allegro" 
Aleks-Mihael Pentinen, õp M. J. Staškevitš Lasnamäe MK

L. van Beethoven "Kontratants"
Kotred Paide, õp Heiki Palm, Põlva Muusikakool

Ukraina rahvalaul „Kasakatants“
Sven Mihkel Rekand, õp Aili Tammik
Tartu 1. MK

lastepala “Kariibi kohvikumuusika” 
Aliisa Antsmäe, õp L. Mets, Nõmme MK

L. van Beethoven "Ekossees"
Hele Ann Vrager, õp L. Mets, Nõmme MK

L. van Beethoven "Koopaorav"
Kirill Bulõtšev, õp I. Matveus, Pärnu MK

O. Jevlahhov "Romanss"
Rebecca Murrand, õp I. Matveus, Pärnu MK


H. Purcell "Rigoudon" 
Grete Alavere, õp Riina Erin, Rakvere MK

B. Martinu "Väike süit"
Iris Teemägi, õp Leho Karin, TMKK

L. van Beethoven "Kontratants"
Maria Martin, õp Mart Laas, TMKK

III klass 

R. Eespere „Vihmaussi kevadlaul“
Wilma Loviisa Saar, Merille Saare, 
Marii Merisalu, Marta Eller 
Õp Heli Ilumets, Ülenurme MK 

J. Voltskov "Toccata" 
Berta Mitt, õp A. Tammik, Tartu 1. MK

N. Rakov "Lähme matkama" 
Henri Joosing, õp H.Palm, Põlva MK

D. Kabalevski "Galopp" 
Kirke-Mai Kask, õp R.Erin, Rakvere MK

J. Haydn "Serenaad" 
Ossi Rasmus Priks, õp R. Erin, Rakvere MK

A. Komarovski "Võidusõit"
Hugo Pepe Uustalu, õp L. Mets, Nõmme MK

F. Peterson "Time to say goodbye"
Riho Nelk, õp Kristjan Plink, Rapla MK

J. S. Bach "Marss" in G
Jaan Hendrik Pael, õp H. Sommer, Viljandi MK

J. Voltskov "Toccata"
Jaagup Johannes Koppel, õp R. Mets, Elleri MK

M. Mussorgski "Laul"
Elise Zinovjev, õp Aike Randmann, Türi MK

J. Offenbach "Can-can"
Hanna Katariina Miller, õp A. Randmann
Türi MK

H. Schlemüller "Scherzino" 
Karola Lee Aasavelt, õp A. Randmann, Türi MK

P. Tšaikovski „Vana prantsuse lauluke“
Meeri Pastarus, õp I. Matveus, Pärnu MK

IV klass 

W. A. Mozart "Menuett" 
Hanna- Maris Põder, Hanna Grete Prans
Õp H. Ilumets,Ülenurme MK

P. Tšaikovski „Nuku matused“
Hannes Erlich, õp K. Plink, Rapla MK

E. Grieg "Talupoja laul"
Merili Tamm, õp L. Karin, TMKK 

R. Schumann "Knecht Ruprecht"
Leele Jürjen, õp L. Karin, TMKK

A. Hatšaturjan "Tomatite tants" 
Teele Lotte Trug, õp Helen Ott, Türi MK

W. A. Mozart "Ave verum"
Mariann Luhasalu, õp L. Mets, Nõmme MK

D. Popper Duo C-duur Op. 76
Elise-Rosine Boeke, Eva Peršin
õp H. Palm, Põlva MK

J. Weckerlein "Laul" 
Rica Veevo, õp R. Mets, Elleri MK

A. Dvorak "Meloodia"
Albert Press, õp H. Sommer, Pärnu MK

C. Webster "Skertso"
Kätri- Liis Lebedev, õp H. Sommer, Pärnu MK

R. Schumann "Unistus"
Ete- Riin Veer, õp H. Sommer, Pärnu MK

A. Dvorak "Meloodia" 
Korinna Lukjantšiku, õp Liidia Karpova
Ahtme Kaunite Kunstide kool

A. Varlamov "Punane sarafan"
Kirill Popov, õp I. Matveus, Pärnu MK

D. Doga "Dža"
Richard Karro, õp I. Matveus, Pärnu MK

H. Squire "Tarantella" 
Karl-Vahur Vingisaar, õp H. Sommer
Viljandi MK

K. ja H. Colledge "Kasakad"
Helenä Heinovirta, õp M. Vallsalu
Tallinna MK 

J. Moffat "Aaria" 
Taavi Reimann, õp H. Sommer, Viljandi MK

H. Villa-Lobos "Hällilaul"
H. Schlemüller „Perpetum mobile“
Marie Välja, õp M. Laas, TMKK

M. Bukinik "Humoresk" 
Tobias Välja, õp M. Laas, TMKK

Kuressaare muusikakooli õpilased:

I klass

Inglise tantsuviis "Maa-aiad"
Lootus Niit, õp Laine Sepp

lastepala "Vilgu vilgu täheke"
Lukas Šmalko, õp Annikki Aruväli

lastepala "Prantsuse rahvalaul"
Loore Levisto, õp A. Aruväli

K. Dittersdorf "Anglaise"
Robert Paul McCarthy, õp A. Aruväli

H. Purcell "Rigoudon"
Loona-Maria Narbona, õp A. Aruväli

R. Schumann "Lõbus talupoeg" 
Agnethe Nõgu, õp A. Aruväli

Soome rahvalaul "Karjapoisi laul“
Ehard Kuusk, õp A. Aruväli

II klass

F. J. Gossec "Gavotte" 
Kasper Eke Raju, õp A. Aruväli

V klass 

J. Komarovski "Võidusõit" 
Triine Ottender, õp A. Tammik, Tartu 1 MK

E. Grieg "Talupoja laul"
Eliise Kerro, õp. A. Randmann, Türi MK

F. Chopin "Prelüüd"
Hans Richard Antsmäe, õp L. Mets
Nõmme MK

G. Goltermann "Capriccio"
Madli Klettenberg, õp H. Sommer
Viljandi MK

J. Mattheson "Aaria"
Emma Sepp, õp H. Sommer, Viljandi MK

C. Webster "Skertso" 
Jete-Liisa Kiik, õp H. Sommer, Viljandi MK

K. Davõdov "Sõnadeta laul" op. 23
Silver Piiroja, õp A. Västrik, TMKK

W. H. Squire "Hällilaul"
Kristina Õunapuu, õp M. Vallsalu
Tallinna MK
E. Elgar "Salut d`Amour"
Nora Reinsalu, õp M. Vallsalu, Tallinna MK 

Komarovski "Võidusõit" 
Daniel Leevi Metsala, õp L. Karin, TMKK

A. Vivaldi Sonaat a-moll I ja II osa
Aleksander Traksmann, õp M. Laas, TMKK

VI klass 

J. B. Barriere Allegro prestissimo 
Duo Ekke-Rainer Arndt ja Maria Tepp 
õp A. Västrik, TMKK

K. Davõdov "Sõnadeta romanss" 
Kristel Täker, õp I. Matveus, Pärnu MK

A. Arutjunjan "Eksprompt"
Kaisa Talts, õp H. Sommer, Pärnu MK

G. Goltermann "Torm" 
Kirsi Talvoja, õp A. Randmann, Türi MK

A. Gretšjaninov "Naljanina" 
Valter Khrapko, õp M. J. Staškevitš
Lasnamäe MK

G. B. Pergolesi "Aaria"
Tormi Kalle, õp R. Mets, Elleri MK

K. Davõdov "Romanss"
Emily Susanna Knotts, õp R. Mets, Elleri MK

M. Glinka "Noktürn"
Ksenia Jarmuhhamedova
Kaire Kurs – klaver
õp Oleg Tsvetkov, Narva MK

A. Nölck "Muinasjutt"
Riina Riin Hargi, õp L. Karin, TMKK 

D . Šostokovitš Sarabande ja Gigue
Anton Hannes Karin, õp L. Karin, TMKK

D. Popper "Mazurka"
Evelin Uue, õp R. Mets, Elleri MK

A. Aivazijan "Gruusia tants"
Maria Tepp, õp M. Laas, TMKK

C. Saint-Saëns "Allegro appassionato“ Ekke Rainer Arndt, õp M. Laas, TMKK


VII klass 

D. Popper Duo F-duur Op. 76
Erik Jürgen Määrits, Karl Markus Gauk
õp H. Palm, Põlva MK 

A. Arutunjan "Ekspromt“
Heidy Heleen Trug, õp H. Ott, Türi MK 

D. Popper Gavotte 
Eva-Lotta Krigul, õp H. Palm, Võru MK

J. S. Bach "Arioso"
Brigite Kerge, õp H. Sommer, Pärnu MK

J. Breval Kontsert D-duur I osa
Tobias Pilv, õp R. Mets, Elleri MK

K. Davõdov "Sõnadeta romanss"
Linda Mae Nummert, õp M. Vallsalu
Tallinna MK 

D. van Goens "Skertso"
Lisbeth Kasemaa, õp H. Sommer, Viljandi MK

C. Saint- Saens "Luik"
Karl Jakob Sakk, õp R. Erin, Rakvere MK

A. Arutjunjan "Ekspromt"
Katariina Lorenz, õp R. Mets, Elleri MK

D. van Goens "Scherzo"
Aleksander Sebastian Lattikas 
õp M. Laas, TMKK

VIII klass 

Popurrii eesti rahvaviisidest 
seade Hanna Kõrvel "Etnopuzzle" 
Tšellokvartett HEKÄRMARIAN:
Annika Krais, Marleen Matzstein, 
Kärt Rannik, Heidy- Heleen Trug 

E. Elgar "Salut d'Amour" 
Kadri Müürsepp, õp Ruslan Petrov, Nõmme MK

J. Albeniz "Asturia"
Kristin Tamm, õp H. Sommer, Pärnu MK

D. Popper "Tarantella"
Kendra Veskimägi, õp H. Sommer, Pärnu MK

J. G. Albrechtsberger "Scherzando" 
Kärt Rannik, õp R. Mets, Elleri MK

D. Popper "Tarantella" op. 33 
Karret Sepp, õp A. Västrik, TMKK

IX klass 

E. Granados "Intermezzo"
Annika Krais, õp H. Ott, Türi MK

G. Faure "Ärkamine"
Carmen Karma, õp H. Sommer, Viljandi MK
W. Squire "Tarantella"
Tobias Erik Liiva, õp L. Mets
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool (eelõpe)

D. Popper "Gavott"
Lii Schmidt, õp L. Mets 
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool (eelõpe)

J. S. Bach Courante süidist nr.1 in G
Mia Karo Ints, õp R. Mets, Elleri MK

IX klass

C. Saint-Saëns Kontsert I osa
Teodor Juko Hiiemaa, õp M. Laas, TMKK 

I kursus, X klass 

C. Saint-Saëns Kontsert a-moll II ja III osa 
Maria Mutso, õp M. Laas, TMKK 

A. Dvorak "Waldesruhe" op. 68
Loo Arukask, õp R. Mets, Elleri MK

G. Faure "Sitsiliana" op.3, nr.1 
Oliver Valk, õp R. Mets, Elleri MK

K. Davõdov "Purskkaevul"
Kasper Inno, õp L. Karin, TMKK

II kursus, XI klass 

D. Šostakovitš Tšellokontsert nr.1, Es-duur op. 107
Martin Mänd , õp A. Västrik, TMKK

S. Rahmaninov "Eleegia" op. 78
Hanna Anett Peiel, õp R. Mets, Elleri MK

III kursus, XII klass 

D. Popper "Tarantella"
Aleksander Smirnov, õp 
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool

K. Raid "Scherzo"
Marit Oja, õp M. Laas, TMKK

S. Prokofjev Kontsert-sümfoonia I osa
Marten Meibaum, õp M. Laas, TMKK

Täname kontsertmeistreid: 
Anne-Mai Palm, Karmen Pae, Ljudmila Tezikova ,Piret Villem, 
Siret Heinaste, Kristi Hinsberg, Maarja Vaitmaa, Signe Hiis, 
Marta-Jaana Staškevitš, Aaro Tetsmann, Kirsti Kärmas, 
Martti Raide, Reinut Tepp, Thea Nestor, Olga Kapustina, Irina Oja, Edoardo Narbona, Maarja Talts