Ruth Ernstson - osakonna juhataja, klaver, kammeransambel

Ruth Ernstson alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Tartu Lastemuusikakoolis õpetaja Aleksandra Semm-Sarve juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (nüüdne Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. Laine Metsa klaveriklassis.

Peale konservatooriumi lõpetamist esines sageli koos viiuldaja Aili Sillastega ja tegi kaasa Aare Allikvee loeng-kontsertidel Lõuna-Eestis. On olnud kooride kontsertmeistriks, pikemat aega naiskoor Domina ja meeskoor Forestalia juures, kellega on kaasa teinud mitmeid pikemaid kontsertreise endises Nõukogude Liidus ja Soomes.

Alates 1975. aastast töötab Ruth Ernstson H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis kontsertmeistrina ning klaveri- ja kammeransambli õpetajana, aastast 1996 on
klaveriosakonna juhataja. Aastal 1993 asutas koos endise kollegi Anu Antzoniga MTÜ Tartu Klaveriõpetuse Arenduskeskuse. Alates 1994. aastast hakkas korraldama Lõuna-Eesti Noorte Pianistide Suvekoole, mis nüüdseks on toimunud erinevates linnades (Räpina, Võru, Valga, Põltsamaa, Põlva, Tartu) kokku 15 korda. Lisaks korraldustööle on ise alati olnud ka suvekooli õppejõud.

R. Ernstsoni õpilased on osalenud koolidevahelistel keskastme konkurssidel, kus edukad on olnud Raina Urb, Jaanika Rand-Sirp, Jane Susi, Jelena Bessonova. 2011.a. mais Riias toimunud rahvusvahelisel konkursil „We play music with friends“ saavutas kammeransambel Ragnar Kriiska (klaver) – Kersti Perandi (flööt) oma kategoorias I koha. R. Ernstsoni õpilasi töötab mitmel pool muusikakoolides, tuntumad õpilased on Jaanika Rand-Sirp (Elleri kool, teater Vanemuine), Raina Urb (Põlva Muusikakool). Alates 2006. aastast korraldab R. Ernstson oma endiste õpilaste õpilaste kontserte Elleri koolis, kus on olnud esinejaid Põlva, Võru, Nõo, Vastseliina, Värska, Ahtme muusikakoolidest.

R. Ernstson on korraldanud täienduskursusi muusikakoolide õpetajatele, kutsunud esinema külalislektoreid (Katarina Nummi-Kuisma, Riitta Kotinurmi 2008).
R. Ernstson tegutseb klaveri eriala konsultandina Lõuna-Eesti muusikakoolides. Ta on sageli olnud žüriiliige (maakondlik konkurss Pärnus 2007, Võrus 2011,
Eesti Noorte Pianistide Konkurss Tartus 2005, 2008).

1986. aastal oli R. Ernstson kuuajalisel täiendusel tollases Leningradi Riiklikus N. A. Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumis. Enesetäienduse eesmärgil on
kuulanud väga paljude rahvusvaheliselt tunnustatud pianistide meistrikursusi (Andras Schiff, John Lill, Peter Donohoe, Marcella Crudeli, Philipe Cassard, Michael Roll jpt), külastanud viimastel aastatel rahvusvahelisi klaveri suveakadeemiaid ja festivale Inglismaal Oxfordis ja Manchesteris.

R. Ernstson on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu juhatuse liige.

Tagasi>