Priit Sonn - trompet, tromboon, tuuba, puhkpilliorkester


Priit Sonn (23.06.1969) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia trompeti erialal 1998 (dots. Aavo Ots) ja samas magistrantuuri interpretatsioonipedagoogika erialal 2005 (A. Ots). Paralleelselt õpingutega töötas Sonn Eesti Politseiorkestri (1993-1994) ja Eesti Kaitseväe orkestri (1994-1999) trompetirühmas.

1999. aastast töötab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis vaskpilliõpetaja, orkestri- ja ansamblijuhina (omab õpetaja-metoodiku ametijärku) ning 2006. aastast EMTA Tartu filiaalis lektorina. Esitab sageli kammermuusikat koos abikaasa Ele Sonniga (klaver, klavessiin), samuti osaleb Vanemuise Sümfooniaorkestri trompetirühma töös.

Priit Sonni õpilased on edukalt osalenud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. 

Samuti on Priit Sonn mitme ansambli juht ja orkestri dirigent - Eller Brass, Elleri kooli puhkpilliorkester, Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Eesti Noorte Brass. Eesti Noorte Kontsertorkester, Väägvere Pasunakoor. Orkestritega on ta osalenud konkurssidel (Eller Brass I koht EST- NOK 2007; Elleri- kooli puhkpilliorkester I koht EST-NOK 2011; Wõro Fanfare I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2008). Eesti Noorte Brass saavutas aastal 2007 Aasta Orkestri tiitli. Eller Brass ja Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester on mitmeid kordi esinenud ka välismaal. 2014. aastal jõudis Eller Brass finaali rahvusvahelisel konkursil "Young Performer" Itaalias, Torinos. Priit Sonn on töötanud J. Medinsi nim. Riia Muusikakeskkooli ja Läti Riikliku Ülikooli puhkpilliorkestritega, samuti juhatanud paljudel puhkpillifestivalidel ja 2014. a. Tartu Laulupeol. 

Priit Sonn viib pidevalt läbi meistrikursusi ja täiendkoolitusi EMTA Rahvusvahelistel Trompetipäevadel, H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Võru vaskpillipäevadel, Suure- Jaani  Trompeti Suveakadeemias ja mujal. Ta on astunud loengutega üles EMTA Interpretatsioonipedagoogika Instituudi konverentsidel. Alates 2014. aastast on D. O. Wirkhausi nim. Noorte Puhkpillimängijate Konkursi peakorraldaja.

Priit Sonn kuulus 2003-2009 Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatusse ja on 2013. aastast Eesti Orkestrijuhtide Kutsekomisjoni hindamiskomiskoni esimees.

2013. aastal pälvis Priit Sonn Riho Pätsi koolimuusika fondi instrumendiõpetaja preemia, 2014. aastal Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali pedagoogipreemia.

Tagasi>