Ursula Saal - osakonna juhataja, saksofon, kaasaegne kammermuusika


Saksofonist Ursula Chillaud (1975) alustas muusikaõpinguid Antsla Lastemuusikakoolis Siiri Küti klaveri klassis. Seejärel õppis koorijuhtimist H.Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Lauri Breede juures ja paralleelselt võttis ka saksofonitunde Olavi Kasemaalt Tallinnas. Lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuse kraadi solisti ja pedagoogi suunaga saksofonil (2002) ja magistri kraadi (2004) uurimistööga “Saksofoni käsitlusest Christian Lauba etüüdides alt- ja sopransaksofonidele”. Alates 2002.a. alustas paralleelselt magistratuuri õpinguid  EMTA-s ja ka Bordeaux Konservatooriumis prof. Marie-Bérnadette Charrier’i juures klassikalise saksofoni erialal ja kaasaegse kammermuusika klassis, mille lõpetas 2005 aastal. Praegu tegeleb doktorantuuri lõpetamisega EMTA-s. Töötab alates 2005 aastast Elleri Muusikakoolis.       
                      
Andnud soolokontserte Cultchethis, Inglismaal ja Eestis. Üks põnevamaid oli soolokontsert-etendus “Positsioonid” koos nelja tantsijaga 2005 aasta augusti tantsufestivalil. KUMU KUMUs sarjas projekt “Grab it” koos Anne-Liis Polli (hääl), Jaan Toomiku (sotsiaalse taustaga videod) ja Priit Perend (elektroonika), Kontsert “Jazzi ja klassika piirimail“ koos Jaak Lutsoja, Lembit Saarsalu ja Andre Maaker. Tartu Uue Muusika Ansambel (TUMA) projektis osalenud 2011.a. Ansambel S.A.P liige koos Jaak Lutsoja (akordion) ja Anto Õnnis (löökpillid), osalenud Tartu Noorte Heliloojate Festivalil alates nii solisti kui saksofoniansambliga Dorpat. 2011. aastal osales ka XXII sajandi orkestri koosseisus.

Võitis I preemia koos Taavi Kerikmäega Tartus improvisatsioonikonkursil “IMPROVIZZ’00” 2000.a. 2001 aastal saavutas rahvusvahelisel improvisatsioonikonkursil Leipzigis eripreemia koos Jorma Tootsiga. 2000-2004 osales  improvisatsiooniansamblis "PROimPRO" - projektid näitlejate ja tantsijatega, kunstiline juht Anto Pett, esinemas on käidud festivalidel  Soomes, Rootsis ja Inglismaal, nt:  improvisatsiooniline kontsert-etendus tantsijatega Estonia Teatri Talveaias 2000.a. , kontsert-etendus lastele Estonia Kontsertsaalis "Muusikaline muinasjutt" koos näitleja-tekstilugeja  Raivo E. Tammega, improvisatsiooniline kontsert Vanalinna Muusikamajas märts 2002.a. 

Osalenud meistriklassides: Claude Delangle (Prantsusmaa,1998,2004), Johan van der Linden (Holland, 2002, 2012), Kristian Jonsson (Rootsi, 2006), Joël Versavaud (Prantsusmaa, 2003), Christian Lauba (koostöö heliloojaga, 2002-2004, magistritöö teema), Andres Gomis (Hispaania, 2003), Marie-Bernadette Charrier (Prantsusmaa, 2009), Habanera Saksofonikvarteti (Prantsusmaa, 2005, 2012) suvekoolis.                                                                                        
Ursula Chillaud kutsel oli puhkpilliosakonna külalisõppejõuks õppeaastal 2011-2012 Sylvain Verges (Prantsusmaa)

Ursula Chillaud' saksofoniklassisr on välja kasvanud ka saksofonikvartett Dorpat. Tegemist on uue, värske ja professionaalsekooslusega Eesti saksofonimaastikul. Kvartett sündis 2009. aastal. Ansamblile on kirjutatud teoseid Malle Maltis, mille esiettekandeid võis kuulata IX ja X Noorte Heliloojate Festivalil Tartus. Võimeka kvartetina on nende repertuaaris virtuoosne klassikaline muusika ja eesti heliloojate looming.

Tagasi>