Prof Anthony Branker meistrikursus rütmimuusikutele

16. märts 2011

Helilooja, arranžeerija, trompetist ja muusikaõpetaja Anthony Branker on Princetoni Ülikooli muusikaprofessor ning juhatab sealset jazzkursust.

Ta juhendab mitmeid ansambleid ning õpetab jazzteooriat läbi erinevate jazzstiilide improvisatsioonivõtete ning  kompositsioonimeetodite tundmaõppimise.

Professor Brankeriga on Eestis kaasas Princetoni Ülikooli tudengitest koosnev jazzkvintett Jazz Composer Collective koosseisus Will Livengood, trompet ja flügelhorn, Jackson Greenberg, vibrafon, Jason Weinreb, klaver, Eric Weiser, kontrabass ja Kevin Laskey, trummid.

Princetoni Ülikooli kvintett Jazz Composers Collective on silmapaistev jazzansambel, mis 2006. aasta sügisel andis USA välisministeeriumi, saatkonna ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia toetusel kolm kontserti ka Eestis. EMTAs esitati muuhulgas kvinteti juhendaja Anthony D. J. Brankeri heliteos Eesti Jazz Suite, mis oli valminud 2005. aasta sügisel, mil Branker viibis USA Fulbright Scholar programmi raames külalisprofessorina muusikaakadeemias. Samuti andis Jazz Composers Collective kontserdi, mille salvestas ka Eesti Raadio,  Narva Geneva ööklubis. Kolmas kontsert oli NO99 teatris, kus esitati omaloomingut koos Eesti vokalisti Kadri Voorandi ning kitarristi Jaak Sooäärega. Samuti esines kvintett ka Eesti Televisioonis.

2008 käis ansambel turneel Hong Kongis, Hiinas.

Kvintett Jazz Composers Collective  on salvestanud 2 CD-d - Expanding Horizons (2007) ja Blue/Yellow Dances (2008). Kolmas CD anti välja aastal 2011.