Meie noored puhk- ja löökpillimängijad olid Wirkhausi konkursil edukad 25. okt


21.-22.oktoobril toimus Tartu valla muusikakoolis, Kõrvekülas, juba 17. korda David Otto Wirkhausile pühendatud Noorte puhk- ja löökpillimängijate konkurss. Konkursil osales kõikide aegade rekordarv - 154 noort muusikut 20st Lõuna-Eesti regiooni muusikakoolist. 

Konkursante hindas professionaalsetest muusikutest ja pedagoogidest koosnev žürii: Aavo Ots (EMTA õppejõud), Peeter Malkov (flöödisolist ja pedagoog), Marion Strandberg (flöödisolist ja ansamblist), Heimo Hodanjonok (Vanemuise Sümfooniaorkestri klarnetist), Ursula Chillaud (Elleri muusikakooli saksofoniõpetaja), Kait Tiitso (Vanemuise Sümfooniaorkestri tromboonirühma kontsertmeister), Mihkel Kallip (trompetisolist, ansamblist). 

Peaauhindadeks pani Tartu valla muusikakool koostöös OÜ Pillimaailmaga välja pikoloflöödi kõige paremale Eesti muusikat esitanud flöödimängijale ning metsasarve kõige perspektiivikamale metsasarvemängijale. Flöödi võitis endale Elleri kooli 2. kursuse õpilane Teele Masing (õp. Heili Mägi), metsasarve Tartu 1. muusikakooli õpilane Uku Astover (õp. Urmas Himma). Auhindu panid välja ka konkursi toetajad Vanemuise Teater, Vanemuise Kontserdimaja ning Tartu Vallavalitsus. Lisaks toetasid konkursi läbiviimist ka Eesti Kultuurkapital ning ruumidega Kõrveküla põhikool. 

Konkurss lõppes lõppkontserdiga Kõrveküla Põhikooli saalis, kus astusid üles 1. koha võitnud laureaadid.  

Meie õpilaste tulemused:

FLÖÖDID KUNI 10 AASTASED
III Marta Tammiksaar õp. Anneli Kuusk, km. Külliki Seepter

FLÖÖDID 11-12 AASTASED
III Otto Nõmm õp. Anneli Kuusk, km. Külliki Seepter

FLÖÖDID 13-14 AASTASED
II Sigrid Tomson õp. Lande Lampe-Kits, km. Külliki Seepter
III Helena Maarja Tarro õp. Anneli Kuusk, km. Külliki Seepter

FLÖÖDID 15-16 AASTASED
I Pille-Riin Kurrikoff õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda
II Helena Saks õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda
III Elis Paluoja õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda
III Anna Talas õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda

FLÖÖDID 17 AASTASED JA VANEMAD
I Teele Masing õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda, Grand Prix parima Eesti pala esituse eest
II Karina Ivantšuk õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda
Diplom Triin Timm õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda
Diplom Siim Sõmer õp. Heili Mägi, km. Ieva Kostanda

KLARNETID KUNI 10 AASTASED
I Aksel Tafenau õp. Tõnu Kalm, km. Ieva Kostanda

KLARNETID 11-12 AASTASED
I Aksel Vürst õp. Tõnu Kalm, km. Ieva Kostanda

KLARNETID 15-16 AASTASED
II Markus Erik Sügis õp. Tõnu Kalm, km. Märten Karm

KLARNETID 17 AASTASED JA VANEMAD
I Anni Ritson  õp. Tõnu Kalm, km. Märten Karm
I Gunnar Mändmets õp. Tõnu Kalm, km. Märten Karm

SAKSOFONID 11-12 AASTASED
I Mart Nikopensius õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda
II Karol Henrik Vana õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda
III Laura-Brita Einpaul õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda

SAKSOFONID 15-16 AASTASED
I Aleksander Strelkov õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda
II Ott Eric Ottender õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda
II Saamel Sonn õp. Ursula Chillaud, km. Ieva Kostanda

TROMPETID KUNI 10 AASTASED
II Paul Gustav Veerde õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp

TROMPETID 11-12 AASTASED
I Karl Reimand õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp
I Siim Sander Sonn õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp
III Iko Heero õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp
Diplom Albert Aadla õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp

VASKPILLID 16 AASTASED JA VANEMAD
I Eliise Tani (metsasarv) õp. Kaido Otsing, km. Ieva Kostanda
I Rene-Hendrik Sirkas (eufoonium) õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp
II Jüri Jõul (trompet)  õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp

MADALAD VASKPILLID KUNI 10 AASTASED
II Oskar Nõmm (tromboon)  õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp

LÖÖKPILLID KUNI 10 AASTASED
III Mattias Tani (ksülofon) õp. Raivo Rebane, km. Jaan Kapp

LÖÖKPILLID 11-12
I Osvald Nigola (marimba/ksülofon) õp. Raivo Rebane, km. Jaan Kapp

LÖÖKPILLID 17 AASTASED JA VANEMAD
I Kristella Ärmann (marimba/kellamäng) õp. Raivo Rebane, km. Jaan Kapp

Palju õnne!

Fotol 2. kursuse flöödiõpilane Teele Masing

Vaata galeriid lõppkontserdist siit