Dirigendist

Lilyan Kaiv (1974) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigendina 1998. aastal ning magistriõppes 2002 aastal (prof Toomas Kapten). 2005 aastal lõpetas ta sama kooli sümfooniaorkestri dirigeerimise erialal (dots Jüri Alperten).

Alates 2000. aastast on ta tegev H. Elleri nim Tartu Muusikakooli sümfoniettorkestri „Eller sümfoniett” dirigendina ning õppejõuna, 2008. aastast kooridirigeerimisosakonna juhatajana ning 2014 aastal lisandus ka kontserdiosakonna juhataja töö.

2009. aastast on Lilyan Kaiv Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri (EMSO) muusikajuht ja dirigent.

Lilyan Kaiv on teinud koostööd mitmete orkestritega, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Moskva Kammerorkester, Leedu Filharmoonia Sümfooniaorkester, Liepaja Sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ning Läti Riiklik koor „Latvija”.

Lilyan on osalenud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klasi, Neil Thomsoni, Jorma Panula, Aleksandr Dimitrijevi ja Vladimir Ponkini meistrikursustel. Ta on võitnud mitmeid dirigentide konkursse: „Riia 97” ja „Riia 2000”, rahvusvaheline noorte dirigentide konkurss Tallinnas 2002. 2003. aastal saavutas Lilyan II koha J. Panula nim. sümfooniaorkestri dirigentide konkursil Soomes, Vaasas.

Lilyan Kaiv on “Blue Danube 2013” ja „Blue Danube 2015“ ooperidirigeerimiskonkursi finalist. 2014 aastal osales Lilyan Itaalias, Orvietos toimunud rahvusvahelisel ooperidirigentide konkursil, kus jõudis 155 osaleja seast finaali 8 hulka.

http://lilyankaiv.edicypages.com/