Rütmimuusika solisti ja saateansambli koostöö

Aeg: 31. mai ja 1. juuni 2013
Koht: Tartu Uus Teater
Maht: 16 tundi
Lektorid: Heidy Tamme, Jorma Toots

AJAKAVA
31. mai kell 11.30 – 14.30 Heidy Tamme meistriklass
kell 14.30 – 15 lõuna
kell 15 – 18 Heidy Tamme meistriklass
Teemad: vokaaltehnika, stiilide erisused, laulu sõnum, esinemiskultuur, repertuaari valik

1. juuni kell 10 – 11.30 Akorditähistusviisid, akorditüübid, rütmika. Kell 11.45 – 13.15 Järgnevused, häälte juhtimine, akordide ühendamine, häälte paigutus, seaded.

kell 13.15 -14 lõuna

kell 14 – 17.30 Töö erinevate paladega, saate kujundamine. Faktuuritüübid.

Jorma Toots lõpetas EMT professor Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas seejärel magistrikraadi professor Matti Reimanni kammeransambli klassis. Samas õppeasutuses läbis ta mitmeaastase stuudiumi eesti vabaimprovisatsiooni maestro professor Anto Petti juures. Hetkel jätkab õpinguid EMTAs doktoriõppes.
Lisaks aktiivsele tegevusele kammermuusikuna on Jorma Toots tegev ka jazz-pianistina. Koos eesti silmapaistvate jazz-muusikutega on ta salvestanud mitmeid plaate Eesti Raadiole ja plaadikompaniile Universal Music. Jorma Toots on Leipzigi rahvusvahelise
improvisatsioonikonkursi laureaat aastast 2001. 


Heidy Tamme on Eesti laulja ja laulupedagoog. Lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise eriala, õppis  Tallinna Riikliku Konservatooriumis. Töötas Tallinna Filharmoonias solistina, on laulnud ansamblis ”Laine”, osalenud laulusaates ”Horoskoop”, teinud koostööd mitmete ansamblitega ning osalenud paljudes estraadikavades. Esinenud kontsertreisidel Kanadas, USAs, Hollandis, Belgias, Soomes, Rootsis, Tšehhimaal, Sudaanis, Mongoolias jne. Töötas aastaid Helsingi pop-jazz Konservatooriumis laulupedagoogina. Esinenud ka Helsingis Rootsi teatris operetisolistina.

Kutseõppeasutustes toimuvaid täiskasvanute tööalase koolituse kursuseid rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist  „Täiskasvanute tööalane koolitus ja arendustegevused“