Klaver ja orel


Klaver

Klaveri eriala õpilased saavad mitmekülgse erialase ettevalmistuse, mis võimaldab edukalt jätkata õpinguid kõrgkoolis. Erialatundide kõrval on olulisel kohal ansamblimäng erinevates kammeransambli koosseisudes ja klaveriansamblis. Kontsertmeistri klassi tundides õpitakse tundma pianisti koostööd lauljaga, partneriteks teater „Vanemuine“ solistid. Eriala annab põhiteadmised õpetajatöö metoodikast ja praktikast, tutvutakse algastme õpperepertuaarigaLisainstrumendina on võimalik õppida orelit või klavessiini

Täiendada on ennast võimalik igal semestril toimuvates meistriklassidesOluline osa õppeprotsessis on esinemistel

Oma oskusi saab proovile panna igal õppeaastal toimuval koolidevahelisel konkursil, samuti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

.....................................................

Orel

Oreli erialal õppimine Elleri-koolis annab oskused ja mängutehnika alused  oreli, klaveri, harmooniumi, elektrioreli ja süntesaatori kasutamiseks nii soolopillina kui ka ansambli- ja saateinstrumendina.

Muusikaõpinguid  saab jätkata näiteks Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, EELK Usuteaduste Instituudi muusikaosakonnas või mujal. Tööd võib leida kogudustes, kirikutes, ansamblites, rahvamuusikuna, stuudiomuusikuna, muusikaettevõtjana, muusikaõpetajana, noodigraafikuna.