Kompositsiooni ja muusikateooria eriala

Kompositsiooni ja muusikateooria erialad on loomingulised ja põnevad, kuid eeldavad kannatlikku meelt ja usinat tööd. Kuna Elleri koolis alles alustatakse mõlema eriala õppimist, on mõistetav, et kõige ootuspärasem on seejärel jätkata õpinguid muusikaakadeemias.

Samas ei saa tõhusalt õppida ilma algusest peale oma katsetustega avalikkuse ette tulemata. Seetõttu võivad noored heliloojad juba Elleri kooli ajal oma teostega üles astuda kooli kontsertidel, kevadtalvisel ühiskontserdil Otsa-kooli ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilastega, festivalil „Eesti muusika päevad“ jms. Noortel teoreetikutel on aga võimalik ette kanda oma referaate või uurimistöid, sealhulgas traditsioonilisel noorte muusikateadlaste konverentsil Tallinnas. Osakonna tööd elavdavad mitmesugused sündmused Elleri nädalal, mis toimuvad märtsikuus, kui tähistame Heino Elleri sünniaastapäeva. Viimastel aastatel on noortel autoritel kujunenud üheks populaarseks võimaluseks üles astuda Jõulumuusika festivali raames detsembrikuus ning õppeaastat kokkuvõtval ulatuslikumal kontserdil juunis. Uudsena leidis 2016. aasta sügisel aset ühisprojekt kunstikooli õpilastega audio-visuaalse festivali „Afekt“ raames.

Lisaks tavapärasele heliloomingule on võimalik tegeleda elektroonilise või elektro-akustilise kompositsiooniga. Heliloomingu eriala õpetavad Age Veeroos ja Katrin Aller, elektroonilist kompositsiooni Age Veeroos ning muusikateooria eriala Katrin Aller.

Mõlemal erialal on võimalik edaspidi spetsialiseeruda väga erinevatele valdkondadele: helilooja, helindaja, elektrooniline muusika, muusikateoreetik, muusikaajaloolane, mitmesuguste muusikavaldkondade õpetaja, töö muusikaraamatukogudes jm.