Klaveriduo Naily Saripova-Vjatšeslav Novikovi kontsert 14. okt


SCHUBERT – GALA
31.10.2014 kell 18.00 Tartu Ülikooli Aulas
Klaveriduo Naily Saripova (Eesti) - Vjatšeslav Novikov (Ukraina/Soome).

NB!! Tartu Muusikakoolide õpilastele ja õpetajatele 7 EUR (tavahind 9 EUR) märksõna "MUUSIKAKOOLIDE LIIT"

F. Schuberti klaveripalad neljale käele.
Variatsioonid As-duur op 35 D 813 Fantaasia f-moll op 103 D 940 "Lebensstürme" a-moll op post 144 D 947

Soomes elav Ukraina pianist Vjatšeslav Novikov on Eesti publiku hea tuttav. Kõik ta senised klaveriõhtud Eestis on pälvinud vaimustunud vastuvõtu, kõrgelt on hinnatud tema meistriklasse. 

Novikov on sündinud Harkovis, Ukrainas, alates 1989. aastast elab ja töötab Soomes. Ta on õppinud Kiievi Konservatooriumis prof. Vsevolod Topilini (Heinrich Neuhausi õpilane). Novikovi muusikaline tähelend algas Kiievi Filharmoonia solistina. Ta on ka Kiievi Trio asutajaliige, esinenud endise Nõukogude Liidu paljudes paikades. Viimastel aastatel on ta aga solisti ja kammermuusikuna üles astunud Venemaal, Brasiilias, Jaapanis, Ukrainas, Saksamaal, Türgis.  1998. aasta novembris esines Vjatšeslav Novikov üle hulga aja taas Eestis, pälvides publiku ja kriitikute samavõrd vaimustunud vastuvõtu (Sel õhtul oli saalis tunda geniaalsuse hõngu - Lilian Semper, Eesti Päevaleht 1998), nagu on tavaks Novikovi uuel kodumaal Soomes (Novikov kuulub klaverit mängivate mõtlejate eliiti - Seppo Heikinheimo, Helsingin Sanomat 1989). 
 
Pianist Naily Saripova alustas klaveriõpinguid Nõmme muusikakoolis õpetaja Nathalie Maasini klaveriklassis, 1996 a. jätkusid õpinguid G. Otsa nim muusikakoolis õp. Mailis Põllu juhendamisel. Aastast 2000 oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane professor Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa klaveriklassis, 2013. a. kaitses Naily Saripova EMTAs doktorikraadi. 2002. aasta sügisel saavutas Naily Saripova kolmanda preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Kreekas Konzerteum, kevadel 2003 - diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Itaalias Val Tidone Competitions - Silvio Bengalli Prize. 2004. aasta sügisel duos soprano Alfia Kamalovaga saavutas Eesti Muusikaakadeemia ja Eesti Raadio preemiad VIII Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio`04. 
 
Viimaste aastate ühe tähtsamaks saavutuseks peab Naily Saripova  koostööd  klaveriduos väljapaistva Ukraina pianisti Vjatšeslav Novikoviga, kes avaldas tugevat mõju Saripova isiksusele. Klaveriduo Novikov-Saripova koostöö algas 2005 aastal Kuhmo kammermuusika festivalil Soomes. Duole on eriti lähedased klassikalis-romantilise ajastu heliloojad – Mozart, Beethoven, Schubert - kelle loomingut nad tõlgitsevad poeetilisuse ja sügavusega. Aastal 2013  klaveriduo andis välja esimese plaadi Mozart-Schubert. Klaverimuusika neljale käele. Naily Saripova –Vjatšeslav Novikov, mis oli kõrgelt hinnatud kriitikute poolt.