E STuudio noortekoor tutvustas Ameerikas Eesti muusikat 27. märts


 
E STuudio noortekoor ning pianist Johan Randvere naasid pühapäeval nädala kestnud kontsertreisilt Ameerika Ühendriikidest. Reisi käigus anti kolm kontserti New Yorgis ning üks Baltimore'is. 
 
New Yorgi koorifestivali raames astuti üles ka Carnegie Halli pealaval peetud konkursil, kus koor teenis 95 punktiga kulddiplomi. 
 
"Me oleme nii palju legende kuulnud selle saali imelisest kõlast," iseloomustas E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko võimalust nii erilises kohas esineda. "Ma arvan, et nii lauljad kui ka mina ise ei oleks ilusaimas unenäos ka osanud arvata, et see nii ilus on." 
Kui muidu esitati eesti heliloojate koorimuusikat, kanti ette ka Bostoni helilooja Justin Casinghino poolt spetsiaalselt E STuudio noortekoorile kirjutatud laul "Not but a seed...". Helilooja kiitis koori ning avaldas lootust, et koostööd õnnestub ka edaspidi teha. 
 
Kodumaal on koori taas võimalik kuulda 25. aprilli hommikupoolikul Estonia kontserdisaalis, kui astutakse võistlustulle "Tallinn 2015" koorikonkursi kaasaegse muusika kategoorias. 
 
Kontakt: KÜLLI LOKKO koori peadirigent 
telefon: 509 6157 e-mail: kyllilokko@gmail.com
http://noortekoor.estuudio.ee 
https://www.facebook.com/ESTuudioNoortekoor

Kuula ››
E Stuudio Noortekoori võit koorifestivalil New Yorgis