Meistrikursus lauljatele ja kontsertmeistritele 16. nov


26. novembril kell 15-18 ning 27. novembril kell 11-13 ja 15-17 annavad meie koolis meistrikursuse “Romantiline vokaalkunst ja esitusstiil” Irina Dolženko (metsosopran, Moskva Suur Teater) ja Inna Davidova (klaver, Riia).

28. novembril kell 19 annavad Irina Dolženko ja Inna Davidova kontserdi Tartu Ülikooli aulas. Kavas Liszt ja Rahmaninov.

Meistrikursus ja kontsert toimuvad festivali Klaaspärlimäng raames koostöös Hermann Brauni Fondiga.

Irina Dolženko on sündinud Taškendis. 1983. aastal lõpetas Taškendi Riikliku Konservatooriumi R. Jusopovi juures. Pärast seda kutsuti Moskvasse N. Satsi nim. Riikliku Akadeemilise Laste Muusikateatri truppi. Osales Stanislavski ja Nemirovitš-Dantšenko nim. Moskva Akadeemilise Muusikateatri etendustes. Auhinnaline koht Belvedere rahvusvahelisel lauljate konkursil  võimaldas end täiendada Itaalias M. Sigele ja Giorgio Luchetti juures. On stažeerinud ka Regine Crespini juures Prantsusmaal.

Alates 1996. aastast Moskva Suure Teatri solist. Esineb regulaarselt ka väljaspool Venemaad. On laulnud Viini Kammerooperis, Rootsi Kuninglikus Ooperis, Berliini Saksa Ooperis, Tel-Avivi Uues Iisraeli Ooperis. Osalenud Schönbruni festivalil Austrias, Savonlinna Ooperifestivalil, Mozarti Festivalil Prantsusmaal jm.

Inna Davidova sündis Šiauliais, Lätis. 1968. aastast elab Riias. Lõpetas Jāzeps Mediņši Muusikakooli klaveriklassi Džoj Lifšici ja Jazeps Vitolsi nim. Läti Muusikaakadeemia Valentina Brovaki juures. 1994 sai pianist-kontsertmeistri magistrikraadi Inta Villeruši klassis.

Davidova eelistab kontsertmeistrina esineda koos lauljatega. Näiteks on ta olnud klaverisaatjaks Jolanta Stanelitele (kellega saavutati laureaaditiitel rahvusvahelisel lauljate konkursil Tokios), aga ka vene lauljatele Tatjana Monogarovale, Irina Dolženkole ja Anatoli Safiulinile.

Davidova esineb regulaarselt nii Lätis kui välismaal. 1998 asutas kontserdiagentuuri Hermann Brauni Fond, mis organiseerib muusikafestivale Lätis. Agentuuri juhina on saanud mitmeid tunnustusi.