Sügismuusika festival pakub muusikat, kohtumisi ja mälestusi 17. okt


H. Elleri nim Tartu Muusikakooli
Pressiteade
17.10.2013

Esmaspäeval, 21. oktoobril algab Elleri Muusikakooli sügismuusika festivali PÄRIS, mis on pühendatud kultuuripärandi aastale ja kestab terve nädala. Festivali kontsertidel, loengutel ja näitustel vaadeldakse muusikaõpetust kui pärimust, õpetaja ja õpilase kohtumist, jäädvustatakse meenutusi kooli minevikust, avatakse isiklikku pärimust.

Festivali sündmusi ette valmistades koguvad Elleri Muusikakooliga seotud pärimust nii õpilased kui ka õpetajad. Õpilaste kogutud folkloorist valmib näitus "Õpetajate oma lood". Klaveriosakonna juhataja Pille Taniloo kogub pärimust oma kolleegidelt ja sünnib ettekanne "Kummardus pedagoogile". Mälestuste õhtul "Elleri Muusikakool läbi aegade" meenutavad kooli varasemaid aegu endised ja praegused õpetajad.

Meenutustega kontserdi armastatud klaverimuusikast annab Eesti vanim tegutsev kontsertpianist Evi Ross, kes astus Elleri Muusikakooli 70 aastat tagasi. Oma suhet ette kantavate teostega avab klaveriduo Ebe Müntel - Jorma Toots. Kontserdil kohtuvad ka klaveriosakonna vilistlased ja vilistlaste õpilased.

Rahvaloomingu kasutamist kunstmuusikas käsitleb muusikateooria ja kompositsiooni osakonna õhtu "Pärandlabor", kus kõlab ka esiettekandes noorte uudislooming. Maailma esiettekandele tulevad samas ka Eduard Oja kaks klaveripala aastast 1947, mille Alo Põldmäe leidis hiljuti Teatri- ja Muusikamuuseumist.

Külalislektorite hulgas on pianist Sten Lassmann, kes arutleb oma loeng-kontserdil Heino Elleri klaveripalade kogumiku "13 klaveripala eesti motiividel" loomise konteksti üle. Peeter Volkonski küsib: "Pärimus - mis asi see õieti on?".

Elleri kooli rütmimuusika osakond teeb tribüüdi Raimond Valgrele.

Kitarriduo Saskia Kiting - Priit Peterson käsutuses on festivali kontserdiks vanade romantiliste kitarride koopiad. Vanade kitarride leide Eestist saab vaadata näitusel kontserdipäeval Tartu Linnamuuseumis alates hommikust kuni kontserdi lõpuni. Muuhulgas on näitusel esitatud haruldane umbes 200 aasta vanune kitarr.

Festivali lõppkontserdil esineb Elleri Keelpilliorkester, et ette kanda eesti klassikat.

Elleri Muusikakool ootab festivali PÄRIS sündmustele kõiki oma endisi õpetajaid, õpilasi, samuti kõiki muusikahuvilisi. Kõik üritused on tasuta.

Pressiteate koostas Liina Vainumetsa,
Elleri Muusikakooli kontserdiosakonna juhataja

Lisainfo:
Elleri Muusikakooli direktor Kadri Leivategija 55572092
Elleri Muusikakooli infojuht Taimi Sild 5167558

Vaata lähemalt: http://www.tmk.ee/kontserdid/sugismuusika-festival-paris