Elleri Tütarlastekoor oli edukas Tallinna rahvusvahelisel koorifestivalil 24. apr

KONKURSID KOORISTUUDIO ELLERI TÜTARLASTEKOOR

Tallinnas lõppes laupäeval 15. rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2017“, kus oli edukas Elleri Tütarlastekoor (dir. Külli Lokko) saavutades noortekooride kategoorias teise koha.

Edukad olid ka teised Tartu koorid. Kammerkooride kategooria võitis Tartu ülikooli kammerkoor ja kolmanda koha sai kammerkoor Helü, segakooride kategoorias kolmanda koha Tartu noortekoor. Tartust osalesid konkursil ka  neidudekoor Kurekell ja segakoor Rõõmusõõm.

Festivali grand prix võitis segakoor Maska Lätist (dirigent Jānis Ozols). Segakoor Maska saavutas ka I koha kaasaegse muusika kategoorias ja II koha segakooride ja rahvamuusika kategoorias. Ka Eesti koorid olid väga edukad: tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) võitis nii naiskooride kui ka folkmuusika kategooria, noortekooride kategooria esikoht läks Tallinna Muusikakeskkooli noortekoorile (dirigent Ingrid Kõrvits) ning kammerkooride kategooria võitis Tartu ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch). Tartu Ülikooli kammerkoor võistles ka grand prix voorus. 

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid Basilio Astulez Duque (Baskimaa/Hispaania), Georg Grün (Saksamaa), Heli Jürgenson (Eesti), Ko Matsushita (Jaapan) ja Tone Bianca Sparre-Dahl (Norra).

Festivalil võistles 31 koori 7 riigist kokku 1200 lauljaga. Lisaks Estonia kontserdisaalis toimunud konkurssidele esinesid koorid festivalikontsertidel Metodisti kirikus, Hopneri majas, Mustpeade majas, Niguliste kirikus ja mitmes Tallinna koolis.

Koorifestivali Tallinn 2017 kunstiline juht oli Tartu Ülikooli kammerkoori ja Tartu Ülikooli Akadeemilise naiskoori dirigent Triin Koch. Täpsemaid tulemusi saab vaadata Eesti Kooriühingu kodulehelt www.kooriyhing.ee