Herbert Konnula võit Rannalõõtsa võistumängimisel 16. apr

PÄRIMUSMUUSIKA TUNNUSTUSED

Kolmandat korda peetud Rannalõõtsa võistumängimise võit nii lõõtspillide kui ka karmoškade kategoorias läks sel korral Lõuna-Eesti noortele pillimängijatele.

Võistumängimise parimaks lõõtsamängijaks valis žürii Herbert Konnula, kes õpib meie koolis pärimusmuusikat Juhan-Henrik Uppini käe all, karmoškamängijatest sai aga esikoha Värska neiu Ruti Kirikmäe. Nii Konnula kui ka Kirikmäe osalesid ka mullusel Rannalõõtsa võistumängimisel jõudes ka siis esikolmikusse.

Rannalõõtsa võistumängimine pakkus publikule võimalust enam kui neli tundi lõõtsamuusikat nautida. Tänavune osalejate arv püstitas rekordi – laval käis 28 pillimeest ja -naist, kellest nii mõnigi lõi kaasa mõlemas kategoorias.

Võistlejaid hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Heino Tartes, Kristi Kool ja Rannalõõtsa võistumängimise algataja Anti Nöör. Žürii liikmed tunnistasid, et paremusjärjestust välja selgitada polnud lihtne ja vaidlemist oli selle juures kõvasti.

Kristi Kooli sõnul oli kõige nauditavam see, et igal mängijal oli oma stiil. Tartes ütles, et võistumängimine on ilus traditsioon, kus rõõmsad pillimehed kokku tulevad – just kokkusaamine ja koos mängimine ongi olulisem kui võistlus ise.

Allikas: Lääne elu
Herbert Konnula - lõõtspillide võitja. FOTO ARVO TARMULA