R 30. nov kell 16 esietendub "Maailm, rõõmusta!" 28. nov

KONTSERDID ETENDUSED JÕULUD
Esietendus on kõikidele ellerlastele tasuta. Järgmised etendused Tubina saalis 1. dets kell 14 ja kell 17.
Esinevad:

Kirke Niinemets - flööt
Heigo Rosin - marimba
Jaagup Jürgel - kitarr
Jüri Aarma - sõna & teremin ehk "õhu viiul"

Kontsertetendused toimuvad veel:
2. dets kell 17 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse teatrisaalis
6. dets kell 17 Jõgeva Muusikakoolis

Muusikakoolide õpilastele etendusele soodushind 3 eurot.

Ilusat jõuluootust.

Teremin on 1919. aastal Lev Termeni leiutatud ja 1928. aastal patenteeritud iseloomuliku tämbriga muusikainstrument. Tereminis tekitatakse heli ostsillaatorite abil. Teremin loob enese ümber elektrivälja. Kui panna käsi antenni lähedale, muudab keha elektrivälja. Vertikaalne antenn muudab heli kõrgust ja horisontaalne valjust. Enamik mängijaid juhib parema käega heli kõrgust ja vasakuga valjust. (vikipeediast)  

Heigo Rosin on Eesti esimene löökpillisolist. Hoolimata noorest east on Heigo andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees.
Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. 2004. a juhatas kirg löökpillide vastu Heigo Heino Elleri Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi.  Ta lõpetas magistriõppe cum laude nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2013. a)  kui ka Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Antwerpenis Belgias (2014. a). Käesoleva aasta kevadel lõpetas Heigo kiitusega solisti õppesuuna Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias.
Üle kümne aasta karate treenimist on eigole andnud idee kombineerida karate liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

Kirke Niinemets õpib flööti Heino Elleri muusikakooli noorteosakonna viimases klassis. Kirke on väga soe ja südamlik, loominguline ja improvisatsiooniline. Tema suur kirg flöödimangu kõrval on tants. Ta käib Vanemuise balletistuudios. Kirkele meeldib ühendada kauneid kunste ja ei kujuta oma elu ette ilma muusika ja tantsuta.

Jaagup Jürgel õpib kitarri Heino Elleri muusikakooli rütmimuusika osakonnas. Andeka ja pühendunud muusikuna on ta teinud koostööd Elleri kooli lauljate ja instrumentalistidega ning menukalt esinenud duode koosseisus Tartu esindussündmustel ja väärikatel vastuvõttudel. Jaagup on pälvinud parima instrumentalisti tiitli ERMO noorte loomingu konkursil ja on ka eelmisel aastal Noortebändi  finaali pääsenud ansambli MIR liige.

Jüri Aarma on autor ja saatejuht paljudes Eesti Televisooni saatesarjades: „Siin ja praegu“, „Tähelaev“, „Reisile minuga“, „Lauluga maale“, „Suvenaabrid“ jne. Aastatel 1995-2002 oli ta Teater. Muusika. Kino peatoimetaja. Pikaaegne koostöö 1992. aastast seob teda Kuku raadioga, kus ta on hetkel saadete „Publikumärk“ ja „Kukul külas“ üks saatejuhte. Praegu töötab Jüri Aarma Maalehe kultuuritoimetajana ja väike osa tema intervjuudest on avaldatud raamatus „Hobusest Mozartini“ 2011 a.