Tunnustus Anett Tammele 10. apr

KONKURSID RÜTMIMUUSIKA

Pühapäeval, 9. aprillil selgusid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli saalis Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsioonikonkursi laureaadid.

Kokku laekus 33. korda toimuvale konkursile veerandsada laulu ja instrumentaalpala, millest oli finaalkontserdile välja valitud 13 parimat võistlustööd. Finaalkontserdil kõlavaid esitlusi hindas 5-liikmeline muusikutest ja muusikategelastest koosnev žürii.

Konkursist võisid osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud, kellele mingisuguseid žanrilisi piiranguid ei seatud.

Konkursil pälvis III koha meie I kursuse rütmimuusika laulueriala õpilane ANETT TAMM võistlustööga “Canvas”.  Aneti juhendajad on Ursel Oja ja Raun Juurikas.

Legendaarse džässmuusiku ja helilooja Uno Naissoo sünnist möödus tänavu 25. märtsil 89 aastat. Otsa koolis, kus ta oli pikaaegne õpetaja ja 1977. aastal avatud levimuusikaosakonna juhataja ja eestvedaja, on kujunenud traditsiooniks tähistada tema sünniaastapäeva noortele heliloojatele mõeldud loominguvõistlusega.

"Tegemist on Eesti rütmimuusikale äärmiselt vajaliku ja omalaadse konkursiga. Vaadates tagasi näeme, et selle võitjate hulgas on paljud tänaseks rahvusvahelise tuntuse saavutanud muusikutega, kelle jaoks Uno Naissoo nimi ja eeskuju on olnud oluline motivaator loomingulistes eneseotsingutes," lausus Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli direktor Aarne Saluveer.

Soovime Anetile ja õpetajatele palju õnne!

Uudised

Telli uudisvoog »
Start writing ...Start writing ...